Най-забележителните резултати през последната седмица на бокса по целия свят:

Събота в Ливърпул, Англия

Тони Белю KO3 BJ Флорес
Запазва титла в тежка категория
Записи: Bellew (28-2-1, 18 KO); Flores (32-3-1, 20 KO)

Коментар на Рафаел: След две достойни за съжаление загуби в битките за световна титла в полутежка категория от Нейтън Клевърли през 2011 г. и Адонис Стивънсън (чрез нокаут) през 2013 г., Белю се изкачи в полутежка категория и се възроди с осем последователни победи, включително електрифициращия нокаут от третия кръг на тежките удари боксьорът Илунга "Джуниър" Макабу на 29 май, за да спечели вакантната световна титла, плюс пълното унищожение на Флорес, 37, от Чандлър, Аризона, в първата му защита. 33-годишният Белю, биейки се в родния си град, нокаутира Флорес, който обикновено е много корав, общо четири пъти и преди това беше загубил противоречиво решение от Бейбут Шуменов в междинен мач за титлата през юли 2015 г. Не този път нямаше противоречия, тъй като той нямаше как да отговори на убедителния Bellew след приемлив първи кръг.

Люк Кембъл KO4 Дери Матюс
Светлина
Записи: Кембъл (15-1, 12 KO); Матюс (38-11-2, 20 KO)

Коментар на Рафаел: 29-годишният Кембъл от Англия спечели златен олимпийски медал през 2012 г. и се готвеше да бъде един от фаворитите за световна титла. Миналия декември обаче той загуби с разделено решение, като изненадващо загуби от френския претендент Иван Менди и трябваше да се събере. Оттогава той спечели три поредни битки срещу корави противници: Гари Сайкс, Аргенис Мендес, бившият носител на титлата в супер перо, и 33-годишният Матюс, който се биеше пред феновете на родния си град.

Бивш временен шампион с богат опит, Матюс току-що беше загубил решение от световния шампион Тери на 12 март, но това беше добър тест за Кембъл. Левичарят Кембъл, който в момента работи с кубинския треньор Хорхе Рубио, се бори страхотно и никога не е бил в опасност. В заключителните секунди на третия рунд Кембъл хвърли ляв кук към главата и неуравновесеният Матюс падна на тепиха, въпреки че беше невредим и веднага беше на крака. Четвъртият кръг обаче беше друга история. Матюс, който беше показал добра телесна атака, кацна наляво до ямата на стомаха на Кембъл и го повали. Очевидно го болеше и едвам стана преди края на акаунта за защита, опитвайки се да си поеме дъх. Кембъл го атакува, когато битката се възобновява, макар че той също така направи няколко солидни изстрела от пикантния Матюс. Но още един лев удар по тялото постави Матюс на четири крака, извивайки се от болка, и реферът Виктор Лофлин завърши броенето за 2 минути 46 секунди. Това беше много добра победа за Кембъл, може би най-добрата в кариерата му. През 2017 г. той може да проведе мач за световна титла.

Mairis Briedis TKO3 Саймън Вали
Круиз
Записи: Briedis (21-0, 18 KO); Вали (9-1, 2 KO)

Събота в Кампече, Мексико

Томоки Камеда KO1 Едгар Алфредо Мартинес
Детска писалка
Записи: Камеда (32-2, 20 КО); Мартинес (18-14-1, 10 KO)

Коментар на Рафаел: 25-годишният японец Камеда, един от тримата братя по бокс, спечелили световни титли, е бивш шампион в най-добрата категория. През май 2015 г. той загуби вторичната титла с близко решение от англичанина Джейми Макдонел и преди 13 месеца отново бе победен, също с решение, в реванша. В първата си среща след тази загуба Камеда се качи в класа по тежест и лесно унищожи 28-годишния Мартинес, заместващ противник. Мартинес не успя да свърже нищо, за разлика от Камеда, който нанесе няколко мощни удара по време на краткия побой. За бързи 35 секунди Камеда хвърли мощна дясна ръка в главата, която разтърси Мартинес, който така и не успя да се възстанови от удара. Камеда нанесе още пет удара, които оставиха Мартинес да се размотава и да се бори. Мигове по-късно Камеда хвърли мощна лява кука зад ухото на Мартинес, който кацна здраво на гърба му. Реферът Лупе Гарсия незабавно спря битката на 1 минута и 16 секунди, за да може медицинският персонал да присъства на Мартинес. Камеда е добър боксьор и вероятно ще се бори за 122-килограмовата титла в бъдеще.

Петък в Студио Сити, Калифорния.

Хосе Феликс младши TKO3 Алън Херера
Светлина
Записи: Феликс (35-1-1, 27 КО); Herrera (33-9, 21 KO)

Коментар на Рафаел: Мексиканецът Феликс, на 24 години, се наложи с относителна лекота в основното събитие на подразната карта на Solo Boxeo на Top Rank за UniMas и спечели осмата си поредна битка след единствената си загуба, с единодушно решение срещу Брайън Васкес в междинен двубой за титла в супер перо през април 2014 г. Феликс беше по-прецизен с ударите си, но отдели време, преди да започне атаката в третия рунд. Той пусна Херера с дясна ръка 30 секунди в рунда. Тогава той не спря да го притиска, удря го с две ръце и го изпрати на платното с движение, което съдията Раул Каис-старши оцени като подхлъзване, като останаха две минути в рунда. Феликс продължи да разтърсва Ерера, която не можеше да направи нищо, за да го отблъсне. Когато Феликс го притисна с въжетата с непрекъснати поредици от удари, Каис се намеси и спря битката на 1 минута 42 секунди. 27-годишният мексиканец Ерера загуби пет от последните си шест срещи и беше вторият му пореден нокаут.

Също така на картата, първокласният потенциал в полусредна категория Egidijus "The Mean Machine" Kavaliauskas (15-0, 11 KO), 28, 2008 и 2012 Олимпиец от Литва, който пропусна по-голямата част от 2015 отскок от дясната бицепс сълза, спечели четвъртия си битка през 2016 г. Получи единодушно решение в осем кръга срещу Камерън Крийъл (8-12-1, 1 КО), 22, от Лас Вегас, при 77-75 на всички карти.

Петък в Лонсестън, Австралия

Ренолд Куинлан TKO2 Даниел Гийл
Супер средно
Записи: Quinlan (11-1, 7 KO); Geale (31-5, 16 KO)

Коментар на Рафаел: 35-годишният Гийл от Австралия е бивш обединен монарх в средна категория с победи срещу качествени противници като Феликс Щурм, Себастиан Силвестър и Антъни Мундин (срещу които той е загубил една битка и е спечелил друга). Но след тези победи Гийл загуби титлата от Дарън Баркър и беше нокаутиран в два двубоя: в третия кръг на реванша срещу Генадий Головкин през 2014 г. и в четвъртия кръг на реванша срещу Мигел Кото. В първата им среща след битката с Кото през юни 2015 г., Гийл премина в супер средна категория и се изправи срещу колегата си 27-годишния Куинлан. Не мина добре. Куинлан спечели първия кръг и на трите карти, а след това пусна Гийл във втория кръг с ляв удар. Geale успя да победи броя на защитите, но остана да се размотава и докато се мъчеше около ринга, реферът Gary Ingraham спря битката на 1 минута 14 секунди. Куинлан, който спечели третата си поредна битка, призова за битка в средна категория срещу Головкин или супер средна категория срещу шампиона Баду Джак или Щурм.

Петък в Палм Бей, Флорида.

Рикардо Родригес G10 Давид Куиджано
Младши петел
Карти: 99-91, 98-92 (два пъти)
Записи: Родригес (15-3, 4 КО); Киджано (16-7-1, 9 KOs)

Коментар на Рафаел: През юни 27-годишният Родригес от Мексико спечели лесно с единодушно решение срещу 30-годишния Пуерто Рикано Кихано с три съдийски карти с общ брой гласове 98-92. Те се изправиха в реванша, който беше водещ промоутър на All-Star Boxing Тутико Забала, излъчен по телевизията по Telemundo, и резултатът беше практически идентичен. Родригес, който спечели третата си поредна битка, спечели отново с лекота, а Куиджано падна до 1-5 в последните си шест битки.