ОСАКА - Русия ще играе финала на Световното първенство по волейбол за жени срещу Бразилия в сряда, като "измита" защитата на Италия от корта в Осака във втория полуфинал, завършил със свлачище 3: 0 за един час и седем минути игра.

волейбол жени

Двубоят на италианските треньори на пейката бе спечелен от Джовани Капрара от ко срещу Масимо Барболини. Блокирането на руснаците (дванадесет попадения само за четирима от италианците) беше дисбалансиращият фактор на мача, в който Русия никога не виждаше триумфа им застрашен.

Lioubov Shashkova, която стана голмайстор на мача с 21 точки, и петте директни попадения на Елена Година с нейния сервис, се превърнаха в тежка плоча за италианците, които бяха наистина наистина конкурентни в третия сет.

Въпреки факта, че Русия стартира с 4-0, Италия, водена от Франческа Пичинини, извади гордостта си от шампиона и успя да изравни резултата (7-7). Но руската реакция не закъсня (12-8, 17-12 и 25-20.

Двадесет точки разделяха Русия от Италия при последното броене. Настоящите шампиони имат утехата в борбата за бронз срещу Сърбия и Черна гора.

СИНТЕЗ НА СЪВМЕСТИЕТО

ИТАЛИЯ (0): Риниери, Тогут, Анзанело, Паджи, Пичинини, Ло Бианко - начален екип-, Кардуло (либеро), Ортолани, Фиорин и Чентони.

РУСИЯ (3): Бородакова, Шашкова, Година, Гамова, Меркулова, Акулова - старт екип-, Крючкова (либеро) и Куликова.

ЧАСТИЧНО: 19-25 (23 м.), 16-25 (20 м.) И 20-25 (24 м.)

РЕФЕРИ: Лодерус (HOL) и Лайтхаус (ALE).

ИНЦИДЕНТИ: втори полуфинал на Световната купа по волейбол за жени, игран в Общинската гимназия в Осака пред около 3700 зрители. В първия полуфинал Бразилия победи Сърбия и Черна гора с 3: 1.