Валенсия ще трябва да защити водещия си гол в реванша, след като добави победа срещу Краснодар в лоша игра, в която резултатът беше по-добър от играта въпреки добрия старт на играта от отбора на Валенсия.

игра

Това беше странна игра, контролирана с власт от Валенсия до 30-та минута, но тя се промени коренно от този момент, когато Краснодар пое мача, докато останаха десет минути, в които местният отбор изстиска съперника си.

Валенсия доминираше в играта в първите минути, но трябваше да се възползва от първата позиционна атака на руския отбор, за да направи 1: 0 срещу отличен галоп на Родриго, който се разписа със страхотен удар.

Динамиката на мача не се промени след 1-0, тъй като Валенсия продължи като господар на мача, без да позволи на съперника да има опции за преминаване от полузащитата.

Подаване от Лато към Родриго направи 2-0 на таблото и малко след това, в нова контра, вратарят Сафонов направи страхотно спасяване при удар на Гамейро, във фаза на мача, в която местното превъзходство беше абсолютно.

След половин час игра обаче играта се промени коренно и Краснодар пое топката и започна да играе почти постоянно на терена на Валенсия.

Удар от Стоцки (м.34), който Нето изпрати в корнер, беше най-ясната възможност за гостуващия отбор, който се справи с топката с лекота близо до местната зона, но с почти никаква дълбочина срещу Валенсия, която не приличаше на първото полувреме час.

Второто полувреме започна така, както завърши първото, тъй като Краснодар натисна, възстанови топката и не позволи на отбора на Марселино Гарсия Торал да намери пространства за контра. Валенсия не създаваше опасност и изглеждаше извън играта.

2-1, отбелязано от Claesson, беше вярно отражение на видяното на терена, тъй като руският отбор превъзхождаше Валенсия на всички нива.

След гола на посетителите Валенсия не реагира, той беше заключен в района си и равенството беше много по-близо от възможността местните жители да вкарат третия гол, тъй като те бяха напълно дезориентирани.

Играта навлезе в последния си четвърт час, без Валенсия да е имала нито една опция за гол през целия втори период, докато един пораснал Краснодар постоянно блъскаше вратата на Нето.

Играта се изравни в последните минути, но Валенсия не можа да намери начин да се доближи опасно до вратата на Сафонов, въпреки че поне попречи на съперника да запази контрола над играта.

По този начин Валенсия се обърна с главата надолу, но заповедта на съперника предотврати реализирането на шансове за гол срещу гола на руския отбор и 2-1 беше, като игра повече, отколкото по повод, добър резултат за Валенсия.

- Информационен лист:
2 - Валенсия: Нето, Пичини, Габриел Паулиста, Диакаби, Лато; Карлос Солер, Парехо, Кокелин, Гуедес (Черишев, м.70), Гамейро (Рубен Собрино, м.78) и Родриго (Санти Мина, м.62).
1 - Краснодар: Сафонов, Петров, Мартинович, Спаич, Рамирес, Газински (Голубев, м. 89), Каборе, Олсон, Вандерсон (Сюлейманов, м. 80), Класон и Стоцки (Ари, м. 55).
Голове: 1-0, м.12: Родриго. 2-0, м.24: Родриго. 2-1, m.63: Claesson.
Рефер: Орел Гринфелд (ALE). Той предупреди Парехо и Кокелин за Валенсия и Каборе, Клаесон и Мартинович за Краснодар.
Инциденти: първи мач от осминафиналите на Лига Европа, игран на Местала пред 36 600 зрители. Сингапурският бизнесмен Питър Лим, собственик на Валенсия, присъства на срещата.