Бирмингамът на Михел се класира за четвъртфиналите за Купата на Англия

Новини, запазени във вашия профил

гола

Холандецът Рууд ван Нистелрой празнува първия си гол за Хамбург. Томас Болен/Ройтерс

Холандецът Рууд ван Нистелрой, бивш играч на Реал Мадрид, отбеляза първите си два гола в Бундеслигата, за да даде победа с 1-3 на новия си отбор Хамбург на стадиона на Щутгарт, съперник на Барселона в Шампионската лига. Ван Нистелрой излезе на терена в 65-ата минута, когато мачът бе равен на около 1 и Щутгарт доминира. Десет минути по-късно започнаха магическите деветдесет секунди на холандеца, който вкара първия си гол с удар вътре в зоната. Минута и половина по-късно, в четвъртата топка, която докосна, довърши центриране в малката зона, за да преодолее вратаря Леман.

Ван Нистелрой пристигна в Хамбург от Реал Мадрид на зимния пазар и дебютира в последния ден, в който беше само няколко минути на терена срещу Кьолн.

В Англия няма лига този уикенд, когато се играят мачовете от осминафинала на Купата. Бирмингамът на астурийския Мишел постигна пропуска си за четвъртфиналите вчера, след като победи Дерби Каунти с 1-2, без бившият спортисти да достигне до игра . Челси също премина кръг, който победи Кардиф с 4: 1.