Руската лига също вижда възстановяването си застрашено, като потвърждава положителното на шестима играчи на Ростов, които са оставили отбора в карантина.

Висшата лига обяви този четвъртък за нова зараза от коронавирус в деветия кръг от тестове, проведени върху играчи и служители на двадесетте клуба в състезанието.

висшата

Свързани новини

Общо 1541 души претърпяха тази девета вълна, от които само един е с положителен тест.

Това съобщение идва, след като Висшата лига беше възобновена в сряда с два мача, без резултат без равенство между тях Астън Вила Y. Шефилд Юнайтед и победата на Манчестър Сити с 3: 0 над Арсенал.

Raheem Sterling и Kevin De Bruyne, в мач на Манчестър Сити, Ройтерс

Руската лига, заплашена

От друга страна, руската лига също е в опасност. Позитивите на шестима играчи от Ростов, екип, воден от Валери Карпин, заплашват възобновяването този петък на руската лига, която очакваше 10 процента посещаемост на стадионите.

"Заплахата идва от юг", заглавие вестник Sport-Express този четвъртък, позовавайки се на Ростов, южният отбор.

Руският клуб призна в сряда, че шестима негови играчи са положили положителни резултати, поради което целият първи отбор, включително треньорите, ще бъде затворен в карантина за две седмици.

Беше така, че заедно с Крилия Советов-Ахмат, мача между Сочи и Ростов трябваше да открие този петък двадесет и третия ден от руското първенство, който бе спрян в средата на март поради пандемията.