Между двамата те добавиха общо 32 гола през миналия сезон.

Никола Зигич, сръбският нападател на Валенсия, и Николас Федор 'Мику', нападател на Венецуела от отбора на Валенсия, допринесоха съвместно със същото резултатно постижение за това на Давид Вила, международен нападател на клуба, с 32 гола, отбелязани за Валенсия през този сезон.

същите

Жигич, който играе под наем за полусезона в Расинг Сантандер, и Мику, който изигра целия сезон под наем в Саламанка, също вкараха 32 гола между двамата играчи в течение на миналия сезон, така че те се изравниха с головете, отбелязани от Вила индивидуално в четири различни състезания.

Тези трима играчи са единствените чисти нападатели, които треньорът на Валенсия Унай Емери има в момента преди предсезона, който ще започне на 13 юли, въпреки че тази прогноза може да варира, тъй като клубът планира да продаде Жигич с 16 гола в 25 мача, ако получите интересен оферта.

Вместо това Валенсия възнамерява Мику, след като вкара 16 гола в 37 официални мача, да проведе предсезона с първия отбор след няколко последователни трансфера в Саламанка и Гимнастик де Тарагона, наред с други отбори.

Сръбският нападател, който игра с Расинг във всеки втори кръг на лигата, след като не дебютира в първия кръг с Валенсия, успя да отбележи 13 гола в 19 мача в лигата, което му даде средно резултат от 0, 68 гола на мач.

От друга страна, Дейвид Вила, който достигна 28 гола в Лигата в 33 изиграни мача, отбеляза средно по 0,84 гола на изигран мач, докато Мику, с общо 15 гола във Втора дивизия с отбора на Саламанка, постигна цифра близо до един гол, отбелязан за всеки два изиграни мача.

От своя страна и Жигич, и Мику успяха да получат по-голяма ефективност в Копа дел Рей, отколкото астурийският играч, тъй като Вила, въпреки че изигра три мача за Купата, можеше да отбележи само един гол в равенството, съответстващ на четвъртфиналите срещу него.

Сръбският нападател се радваше на минути от Емери в първото равенство за Купа, изиграно от Валенсия срещу Португалете, където Никола Жигич видя вратата в първия мач, докато бе оставен без марки в реванша, изигран на Местала.

Мику постигна същата фигура в равенството, изиграно от Саламанка срещу Лас Палмас, в което играчът на Венецуела с унгарски паспорт даде класирането на своя отбор благодарение на гола си при победата на Саламанка с 2: 1 срещу отбора Канарските острови.

Що се отнася до Купата на УЕФА, Жигич също победи Вила, като имаше повече минути в мачовете от груповата фаза, които Валенсия изигра срещу белгийския Брюж, френския Сен Етиен и датския Копенхаген.

Въпреки факта, че Давид Вила си сътрудничи при елиминирането на португалеца Маритимо с дузпа в реванша, Зигич се възползва от малкото минути, които получи в това състезание, и вкара два гола в четирите европейски състезателни мача, които изигра този сезон.

Сръбският нападател беше архитектът на равенството с онова, което отборът на Валенсия постигна на "Местала" срещу Брюж, а също така беше решаващо да получи точка, обвързвайки две цели във Франция.

По същия начин, ако Валенсия включи Алваро Негредо, от когото клубът се интересува, нападателят на Мадрид няма да се сблъска със съотборниците си, след като през този сезон вкара 19 гола в 34 мача, което му носи общо 32 гола, отбелязани за два сезона с Алмерия екип.