Украйна потвърди възстановяването си след непостоянен старт в квалификационната фаза на европейското първенство на Франция и победи Македония с 1: 0 в мач, завършил с кратък резултат поради липсата на успех в селекцията на Михайло Фоменко.

потвърждава

Спортно писане, 12 октомври - Украйна потвърди възстановяването си след непостоянен старт в квалификационната фаза на Европейското първенство във Франция и победи Македония с 1: 0 в мач, завършил с кратък резултат поради липсата на успех на селекцията от Михайло Фоменко.

Хората на украинския треньор направиха още една стъпка в положителната си еволюция, след като загубиха с 0: 1 от Словакия в първия мач. Следващият мач спечели с 0-2 срещу Беларус и срещу Македония потвърди подобрение, което изглежда реалност след доброто шоу, което предложиха на стадион Арена Лвов.

Украйна вдигна бреме, след като бе разпитана с това поражение на 8 септември, когато започна на грешен крак в началото на пътя към Евро 2016.

Македония, която загуби с 5: 1 от Испания и спечели, страдайки от слабата Андора (3: 2), представи някаква битка през първото полувреме, в която и двата отбора имаха шанс само Украйна да завърши успешно.

Преди гола на Серхи Сидорчук, точно в ключов момент, когато белгийският съдия Себастиен Делферие беше на път да подсвирне в края на първото полувреме, Македония имаше ясна възможност, която Адис Яхович пропусна, когато беше сам пред Андрей Пиатов. Украинският вратар спаси мебелите с много навременна ръка, която изчисти опасността в корнер.

Украйна, с отразения гол на таблото, скочи на терена през второто полувреме с повече решителност и твърдост, за да довърши бързо съперник, който едва имаше шанс. С Андрий Ярмоленко начело, местният екип започна да добавя възможности, които бяха пропилени с течение на времето.

Най-важен беше левичарят на Динамо Киев, който пропусна дузпа в 47-ата минута. Той се опита да нагласи прекалено топката и я прати към гредата на беларуската врата.

Въпреки грешката на Ярмоленко, Украйна не свали ръце и продължи да печели шансове. Той обаче не направи повече и дори пострада с някакъв изолиран подход от Беларус, особено в края, когато се канеше да направи равенство в корнер, който не довърши мрежата от косата на Йован Костовски.

След деветдесетте минути обаче 1-0 водеха на таблото и Украйна с шест точки от девет възможни налага логика, че са загубили. Заедно с Испания и Словакия те са фаворитите на група C. Вече са в благородната зона на масата.

1.- Украйна: Пятов; Федесткий, Кучер, Хачериди, Шевчук; Сидорчук (Едман, мин. 90), Степаненко, Ротан (Тимощук, мин. 90); Ярмоленко, Зозуля (Будковски, мин. 77) и Коноплянка. Треньор: Михайло Фоменко.

0.- Македония: Пацовски; Ристоцки, Сиков, Дамчевски, Алиловски; Ивановски (Костовски, мин. 70), Адеми, Глигоров (Стойков, мин. 86), Трайковски; Яхович (Велкоски, мин. 62) и Абдурахими. Треньор: Бошко Гюровски.

Голове: 1-0, мин. 45: Сидорчук.

Рефер: Sébastien Delferiere (BEL). Той показа жълт картон на Федецкий (мин. 42), Сидорчук (мин. 45), Ротан (мин. 72) и Будковски (мин. 86) от Украйна и Дамчевски (мин. 39), Яхович (мин. 30), Трайковски (мин. 60), Абдурахими (мин. 63) и Велкоски (мин. 90 от Македония.

Инциденти: Трета страна от група С, класираща се за Еврокъп на Франция 2016, игра на стадион Арена Лвов пред около 30 000 зрители.