Американският отбор започна доста агресивно в нападението си, искайки да отбележи рано, но намери във вратата защитна демонстрация на 19-годишния Матю Санчес, когото не мислеха, че ще ги разочарова при ударите им.

poku

След няколко опита за вратарство обаче испанецът Давид Вила допринесе за каузата на NYCFC, когато в 7-ата минута, докато се опитваше да помогне на съотборник, пуерториканецът Кристиан Ариета отклони топката към вратата, вкарвайки автогол (1 -0 ).

Единадесетият северноамериканец, който също включва италианеца Андреа Пирло и англичанина Франк Лампард в състава си, продължи с очакваната си офанзивна атака срещу Санчес, но пуерториканецът показа защитния си калибър и ги разочарова повече.

Местните от своя страна, разчитайки на звездите си Хектор "Пито" Рамос и Джоузеф "Джаки" Мареро, се опитаха да направят всичко възможно, за да изравнят предизвикателството през първото полувреме, но това беше невъзможно за тях поради защитната работа на американеца вратарят Джош. Сондърс.

За второто полувреме треньорът на Ню Йорк Сити, назначен за мача от този петък, Роб Вартюян, реши да си почине Вила, Пирло и Лампард, решение, което не беше много добре прието от повече от 7000 фенове, присъствали на играта.

Въпреки това, въпреки това и след първите двадесет минути малко действие през второто полувреме, Пуерто Рико изравни играта с 1: 1 с автогол на Джон Кенеди Хуртадо при подскачане към Саундерс, който само даде време да гледа топката да влиза целта тържествено.

Пуерториканците продължиха да заплашват противниците си, за да ги изненадат. И част от тези заплахи се случиха след минута 75, по-специално в минути 79 и 85, съдиите анулираха голове на "Пито" Рамос и Олвин Ортис.

Играта обаче имаше лошо настроение, когато петима младежи излязоха на терена и охраната трябваше да отстрани Пирло от терена и да го заведе в съблекалнята.

И накрая, не само заплахите от пуерториканския клуб или неговите последователи бяха достатъчни, за да сплашат опонентите им, докато Поку не депозира решителното във времето, добавено от официалните лица.

2. - NYCFC: Джош Сондърс (м. 45 Ерик Йохансен), Дейвид Вила, Франк Лампард, Андрю Джейкъбсън, Томас Макнамара, Крис Уингърт, Хири Шелтън, Андреа Пирло, Р. Дж. Тейлър. Технически директор Роб Вартюян.

1. - P.RICO: Мат Санчес, Луис Лоренцо, Маркос Мартинес, Майкъл Фернандес, Андрес Кабреро, Кристиан Ариета, Хектор "Пито" Рамос, Хуан Кока, Емануел Санчес и Хорхе Ривера. Технически директор Garabet "Carlos" Avedissian

Голове: 1-0 (7-минутен автогол на Кристиан Ариета), 1-1 (66-минутен автогол на Джон Кенеди Хуртадо), 2-1 Kwadwo Poku

Инциденти: Приятелски мач между Ню Йорк Сити, клуб, който е активен в MLS - основната футболна лига на САЩ -, срещу футболния отбор на Пуерто Рико, преди 7850 души да плащат на стадиона Хуан Рамон Лубриел в Баямон, община близо до Сан Хуан.