"Орлите" продължават полета си в Ацтека и са задържали своите непобедени и нулеви в двора си.

керетаро

С гол от Силвио Ромеро Те се наложиха 1-0 към Керетаро, отбор, който не бяха побеждавали от Клаусура през 2013 г., като завършиха серия от седем загуби, без да победят Галос Бланкос.

Америка започна с всичко отпред, но между Тиаго Волпи а напречната греда отрече попадението Рикардо Ла Волпе.

Грешка на съдията отмени неуместно много добрия гол, който бе вкарал Орибе Пералта за орлите.

Пол Агилар той преля отдясно, взе нисък център и "El Cepillo" завърши с такито, показвайки ресурси в района, но помощник-реферът вдигна флага си, когато играчът на Azulcrema беше перфектно квалифициран.

Преди да завършите първото полувреме, Силвио Ромеро Той се облече като герой и вкара втория си гол от Клаусура 2017, за да открие резултата в полза на Азулкремас.

Аржентинецът се опита да хвърли стена, която отряза защитни крака, но той продължи играта и с голяма дефиниция ужили топката, за да преодолее Волпи.

Марчесин имаше няколко добри намеси, за да запази лъка си празен.

През второто полувреме „Галос дел Джими Лозано Те излязоха с повече тласък, но малко по малко орлите забавиха своите революции, балансирайки мача.

Бяха изминали 10 минути в комплемента, когато Аройо се измъкна сам и успя да увеличи предимството, но стреля силно и широко.

Сякаш екипът на La Volpe вече не беше болница, Бруно Валдес той беше ранен на 56 ’и вместо това влезе Мигел Самудио.

Лос Галос Бланкос бяха много близо до обвързване в пиеса, в която Едгар Бенитес той довърши и топката се удари в гредата при 75 ', а след това при контраудар защитата спаси на линията.

Галос натисна и Америка заложи на контраатаката, но таблото вече не помръдна.