Барса и Елпозо Мурсия ще изиграят тази неделя финала на футзала „Шампионска лига“ (20 часа), след като победиха руснаците съответно от KRPF и Тюмен, което доведе до първия испански финал в историята в най-високата континентална конкуренция.

първия

Пет месеца след първоначалната си дата „Финалната четворка“ стартира в Барселона с двоен испано-руски дуел, който падна от националната страна. ElPozo първо взе билета, а през второто „полувреме“ Барса прибягна до дузпи, за да влезе във финала. Двойната испанска победа боли обаче Валдепеняс, който ще остане без да играе "Шампионите" през следващия сезон.

Барса, домакин на този импровизиран F4, претърпя много, за да преодолее KRPF в дуел, който беше контролиран с 2: 0, но завърши в продължения след сензационна реакция на руснаците. Лозано и Ферао, които се завърнаха, напреднаха в отбора на куле след седем минути, въпреки че Ромуло и Асадов установиха равенството в края на времето за регулация.

В продължението хората на Andreu Plaza направиха още една крачка и отново се възползваха с гол на Esquerdinha въпреки трудностите, които изпитваха при съдийството. Блауграна пострада от италианския тандем Galante-Mazione в някои неразбираеми решения, които очевидно са облагодетелствали KRPF, които не се предадоха и получиха третия с няколко секунди. Сблъсъкът беше решен с дузпи и „биволът“ Лозано вкара финала за Барса.

От своя страна ElPozo Murcia Costa Cálida победи руския Тюмен с 2-1 благодарение на головете на Рафа Сантос и Алберто Гарсия. Учениците на Диего Джустоци бяха много сериозни в защита и верни на стратегията си да преминат до финала с много умения в последния участък от мача.

ElPozo се радваше на най-добрите шансове през първото полувреме и пое инициативата въпреки високия натиск от руския отбор. В резултат на неговата работа беше 1: 0 в ботушите на Рафа Сантос след грешка от задната страна на Тюмен, който дойде силен на „Финалната четворка“, след като елиминира Спортинг в предишния кръг, настоящ шампион на състезанието.

Във втората част руският отбор повиши нивото си, за да покори за момент отбора на Мурчиан. Карлос Еспиндола трябваше да направи добри интервенции, за да предотврати прекаляването на реакцията на посетителя. И все пак Аврамович изравни мача и добави пикантност към последния участък. Тогава Алберто Гарсия се появи с дясна ръка, която яростно се подхлъзна и останаха осем минути.

12 години по-късно ElPozo издържа оставащото време, за да потвърди присъствието си на финала за най-важната титла на „Стария континент“. Ще бъде тази неделя в Палау Блауграна от 20:00 часа.

-РЕЗУЛТАТИ И ПРОГРАМА НА „ОКОНЧАТЕЛНАТА ЧЕТВЪРТА“.