Новини, запазени във вашия профил

испания

Фран Васкес се опитва да преодолее маркировката на Арчибалд от Уникаха. Джулиан Мартин/EFE

Барселона победи Уникаха (86-78) в продълженията в третия и последен мач от полуфиналната поредица и получи билета за финалния двубой за титлата на АКБ, където ще бъде измерен настоящият шампион Тау де Витория, който запечата пас в събота, след като победи Реал Мадрид с 89-80 също в третия мач.

Финалът ще се играе в най-добрия от пет мача, като фактора на домакинския корт е в полза на Тау. Първият мач ще се играе в четвъртък на 11-и във Витория, а вторият в събота на 13-ти в Барселона.

Испанският женски баскетболен отбор премина през трудния старт на Европейското първенство в Латвия09 срещу най-сложния си съперник априори в група А, Чехия, който победи с 59-66 (32-32 на полувремето) благодарение на неговата отбранителни отпадъци и усилията му за отскок, като по този начин решава проблемите си в атака.

Испания търси петия си пореден подиум в континенталния турнир след бронзовите медали на европейците от 2001, 2003 и 2005 г. и среброто от преди две години в Киети (Италия) и въпреки отсъствието поради физически проблеми на великата му фигура, Амая Валдеморо, спаси дебюта с бележка.

Испания ще се изправи срещу Украйна днес на втория ден (14:45 ч., Teledeporte), дъното на група А, след като загуби вчера в дебюта си срещу Словакия 77-55.