С това ново поражение отборът на Dianense измина пет дни, без да се събира и остава на две точки зад отбора, който отбелязва спада в категорията

CFS Mar Dénia не можа да противодейства на резултатната ефективност на Barceloneta Futsal и загуби при гостуването си в Барселона със 7 на 5. Отборът, воден от Jordi Durán, вече загуби пет поредни дни и това доведе до забележим спад в класирането.

владението

След 13 изиграни дни отборът на Dianense е на границата на местата за изпадане, само с 2 точки предимство пред Salou, който е отборът, който отбелязва спускането.

В сблъсъка, изигран в Барселона, отново се забелязва липсата на войски. В екипа на Dianense Дейвид Хаен и Нико, които тази седмица се присъединиха от санкционирания Куро, все още са на сухия док. От своя страна, Еду Романи се завърна да играе, въпреки че трябваше да се оттегли с голяма болка, след като претърпя страхотен състав.

Физическите усилия взеха своето върху отбора на грогета, който игра с намален състав

В началото на мача и двете формации взеха много предпазни мерки, на пистата бяха видяни два отбора, които се уважаваха. Местното население, с малко по-голям натиск, се опита да удави напускането на топката на dianenses.

В 8-ата минута каталунският отбор продължи напред на таблото, гол, който събуди отбора на Дуран, който игра с по-голяма дълбочина. Въпреки това в минута 14 беше 2 до 0 за местните. Най-лошото дойде при липсата на малко повече от две минути, за да стигне до почивката, когато Барселонета вкара 3-0.

Реакцията на Даянсе дойде с минута и половина, за да отиде в Еквадор, като гол отбеляза Еду Романи. Мар Дения се върна в играта, когато осем секунди по-късно, Еду Романи отново вкара 3 на 2, резултат, с който отборите се оттеглиха за почивка.

През второто полувреме „Дианезес“ излязоха с намерение да проследят мача и след две минути Блай получи равенството при три. Каталунският отбор върна юздите на играта срещу противник, чието физическо усилие започна да взема своето.

Четири минути по-късно, отново, Барселонета пое командването на таблото, като вкара 4 на 3. Минута по-късно дойде петият гол, който остави екипа на Дианенсе много трогнат. Изправени пред объркването на посетителя, каталунците знаеха как да вземат филийка и с добър натиск успяха да увеличат предимството още повече, като се поставиха с 6 на 3 при липсата на последните десет минути. В последния участък на катастрофата, въпреки усилията на екипа на La Marina Alta, именно Барселонета отново вкара, поставяйки 7 на 3 на таблото. Секунди след този гол дойде четвъртият от дианезите. След 30 секунди до края Мар Дения измисли резултата, когато Блай вкара петия гол.

Нямаше време за нищо друго, сблъсъкът завърши със 7 към 5, което показа липсата на ротации в отбора, воден от Дуран. Освен това играчите натежаха, че имат по-малко време да тренират тази седмица. Въпреки че от екипа на Dianense подчертават, че оплакванията са безполезни и сега групата започва да работи, за да подготви следващия ангажимент, който ще бъде отново на каталунски, когато измерват Манреса, тази събота в павилиона El Pujolet в 18:30.