Отборът на Мадрид побеждава Трабзонспор (0-1) и квалификацията ще се играе срещу Краснодар

Споделете статията

Хайме Мата празнува своя гол EFE

мата

The Хетафе Спечелени 0-1 и ще се играе срещу Краснодар в последния ден на групов етап вашият билет за осминафиналите на Лига Европа.

Голът на Мата в началото на второто полувреме беше златен за отбора на Мадрид. В мач с малко възможности и доста сиво, появата на нападателя беше от основно значение за Хетафе, който издържа натиска и добави три точки, за да зависи от себе си в последния мач. Сега, равенство срещу Краснодар в Колизеума ще бъде достатъчно, за да се получи класификацията.

Екипът на Хосе Бордалас априори имаше проста ангажираност. Съперникът му нямаше шанс да стигне до осминафиналите. Вече беше премахнат. Следователно, неговият треньор, Юнал Караман заложи на своите по-малко опитни играчи. Само двама, иранецът Маджид Хосейни и вратарят Ерче Кардеслер играха в последния ден от турската лига.

• Останалите бяха млади хора с малко опит и дори някои като нападателя Мухаммет Акпинар, бяха изиграли само 71 минути в официален мач. Имена като Нигериец Оби Микел, аржентинецът Хосе Соса, норвежецът Александър Сорлот или англичанинът Даниел Стъридж, или останаха на трибуните, или започнаха мача от пейката.

С този сценарий Getafe, който с какъвто и да било резултат нито щеше да се класира, нито щеше да бъде елиминиран, имаше много възможности да подпише добро въведение, добър възел и добър резултат. По-опитен от единадесетте, които Трабзонспор изведе на терена, С пълен състав от играчи с проверимо качество като Хорхе Молина, Хайме Мата, уругваецът Мауро Арабамбари или Франсиско Портило, всичко изглеждаше добре за отбора на azulón.

И все пак той страдаше. Заби се. Особено през първите 25 минути, в които той натисна неуспешно и се озова с единадесет играчи, които тичаха зад топката, преди изненадващия контрол на хлапетата от Трабзонспор, които през това време без проблем устояха на неуспешните опити на Хетафе.

Те дори се радваха на няколко шанса в ботушите на Фираткан Юзум, който не можа да изненада вратаря Леандро Чичизола отдалеч, и Акпинар, които не се възползваха от лошо изчистване от аржентинския вратар, за да открият резултата в 24 минути.

В този миг турското владичество приключи. Най-накрая Хетафе успя да поеме контрола над партията. По време на останалата част от първото действие той се съобрази с логиката и доминира в дуела в полето на съперника. И през това време имате опции за набиране.

Хорхе Молина опита първо с удар извън зоната, който изтърка десния ъгъл на вратата на Трабзонспор; тогава, Хайме Мата липсваше на няколко сантиметра, за да завърши мрежата топка, сресана от самия Хорхе Молина; третият също беше за Мата, който оглави страхотна игра на Портило над вратата; и последният беше Арабарри, който изпрати изстрел към облаците на няколко метра от целта.

Тази последна част от втората част служи на Хетафе да грабне победата. Положителната му тенденция в играта продължи във възобновяването и при първата смяна той откри резултата с удар на Хайме Мата, който вкара втория си гол в състезанието. Напред на Отборът на Азулон се възползва от асистенция на бразилеца Робърт Кенеди да победи Кардеслер с точен удар от вътрешността на района.

С гола на Хетафе дуелът на практика приключи. Само Хорхе Молина, с нов ясен шанс след заем от Мата, имаше друга възможност да отбележи. След това, след половин час, партито умря.

И то е, че Хетафе остана доволен от гола на Хайме Мата. Децата от Трабзонспор вече бяха изтощени и не можеха с защитната система на неговия съперник. Опасността не се усети в нито една от двете области, въртележката от промени в двата отбора не си сътрудничи в плавността на играта и в крайна сметка всичко завърши с 0-1 достатъчно за Хетафе.

С победата на Краснодар срещу Базел (1-0), мъжете от Бордалас бъдещето им в Лига Европа ще се играе в последния ден. И двата отбора имат девет точки на второ място, но Хетафе спечели с 1-2 в Русия. С равенство той ще запечата класирането си. Голът на Хайме Мата позволи на отбора на azulón да зависи от себе си.

Информационен лист:

0. - Трабзонспор: Ерце Кардеслер; Серкан Асан, Хосейни (Кампи, мин. 70), Иванилдо, Дурсун; Байкус (Корекчи, мин. 90), Доган Ердоган, Пармак; Avdijaj (Behlül, мин. 59), Akpinar и Üzum.

1.- GetafeChichizola; Ньом, Джене, Бруно, Оливера; Портило, Арабарри, Фаджр, Кенеди (Кукурела, мин. 86); Хайме Мата (Тимор, мин. 73) и Хорхе Молина (Анхел, мин. 61).

Цели: 0-1, мин. 50: Хайме Мата

Рефер: Андрид Трейманис (Латвия). Той показа жълт картон на Хосейни (мин. 17) и Серкан Асан (мин. 41) от Трабзонспор и Фаджр (мин. 64), Ньом (мин. 75) и Кукурела (мин. 90) от Хетафе.

Инциденти: мач, съответстващ на група С, изигран на стадион „Сенол Гюнес“ в Трабзонспор пред около 15 000 зрители.