От моя гледна точка бързото ходене е най-простият и ефективен начин за отслабване.

Точно в един от най-гледаните видеоклипове на този уебсайт с над 150 000 гледания, обяснявам как трябва да ходите, за да можете да отслабнете.

Ключът е в интензивността. Ако не можете да водите разговор удобно, докато ходите, вие се справяте добре.

Ако обаче можете да разговаряте без проблем, интензивността, която прилагате за това обучение, може да бъде малко по-висока и това ще ви помогне да отслабнете повече.

Става въпрос за излизане от зоната на комфорт, така че тялото ви да гори мазнини.

Това е един от най-важните моменти, които имам в План 5-4-5, който ви помага да отслабнете до 5 кг тегло за 4 седмици, следвайки 5 прости стъпки, и че можете да изтеглите безплатно от тук;

Продължавайте да отслабвате и не застоявайте

Е, много приятели, които започнаха този процес на загуба на тегло чрез ходене и спазване на препоръките от плана 5-4-5, Те ми писаха и ми казаха, че се справят отлично и че това им дава много добри резултати, но че от третия месец напредъкът е бавен и те продължават да отслабват, но много по-бавно.

Започнаха да стагнират и да се обезсърчават.

Поради тази причина в плана 5-4-5 ви насърчавам да започнете работи гладко след изтичане на първия адаптационен период, за да продължите да „атакувате“ тялото си и да го изведете от зоната му на комфорт. По този начин ще продължите да губите мазнини.

Не всеки е добър в бягането, за да продължи да отслабва

Дали поради болки в гърба, възраст, наднормено тегло или проблеми с коляното, не всеки може да тича или да джогира добре., Така че тук ви предлагам решението да продължите да отслабвате само с ходене, без да бягате.

Става въпрос за прилагане на малки сесии на HIT или High Intensity към вашите разходки, за да продължите да отслабвате

И как можем да приложим HIT или High Intensity по време на ходене?

HIT или високоинтензивното обучение, което ще приложим, както следва.

• Разходете се поне 45 минути.
  • Загрейте първите 10 минути в приятен, но щастлив ритъм, отидете "бързо".
  • След това всеки 3 минути ходене възможно най-бързо, без да бягате. Няма значение колко бързо вървите. Продължете с темпото, което смятате, че можете да продължите, но се опитайте да го направите възможно най-бързо.
  • След като приключите тези три минути, върнете се към ходенето за още 3 минути с приятно темпо. Ритъм, който ви помага да се възстановите.
  • Отново след тези 3 минути почивка, вървете отново възможно най-бързо още 3 минути.
  • Върнете се с приятно темпо за още 3 минути.

Тези поредица от 3 минути, ще ги повторим първия месец 3 пъти през тези 45-60 минути ходене и максимум 3 пъти седмично.

Ако през останалите дни искате да се разходите, направете го с бързо темпо, без тези сесии на смяна на темпото.

Следващият месец направете 4 комплекта от 3 минути при максимално темпо на ходене, което можете да понесете. Без тичане.

Следващия месец увеличете до 5 комплекта от 3 минути. Тук вече правите 15 минути високо интензивно ходене в дните, в които правите това обучение.

Ползите, които ще получите ... са невероятни.

• Подобрявате мускулната си маса.
  • Подобрявате здравето на костите.
  • Подобрявате кръвното налягане.
  • Продължавате да отслабвате (да, трябва да се грижите за диетата си).
  • Увеличете енергийните си нива.
  • Помага за контрол на глюкозата.
  • Укрепва имунната система.

И просто ходене.

Бягането не е необходимо, за да се приложи тази тренировка с висока интензивност, така че всеки може да го направи.

Много здравословно, просто, евтино упражнение и най-доброто от всичко, изключително практично и ефективно.

Тествайте го. Ще бъдете изненадани от резултатите и от ползите, които носи за вашето здраве.