Нападателят на Майорка Маркос де ла Еспада продължава да вкарва голове с неистово темпо в Хонконг. Последният му резултатен епизод тази събота, когато с дубъл той даде на Южния окръг 1 точка срещу Пегас.

изостря

През миналия сезон Южният дистрикт достигна до финала на "плейофите" за място в квалификацията на Азиатската шампионска лига. В решаващия мач те паднаха до Източна АА с 3: 0, обемист резултат, който не оправда отбор, загубил само един от последните си 15 мача във Висшата лига на Хонконг. Марк на меча той имаше много общо с тази фантастична динамика и не можа да играе играта срещу Източна поради контузия. Не знаем дали бъдещето на Саутър би се променило с него на терена. Това, което знаем, е това Южният окръг на Хонконг продължава да празнува своите цели през този сезон.

10 той вкара миналата година в 12 мача и седем добавени в девет мача този сезон. Последният му точков епизод се състоя тази събота, когато с дубъл той даде на Южния окръг 1 точка срещу Пегас. Майорката вкара шестия и седмия си гол за сезона и потвърди, че все още е в изключителна форма. Останалата част от екипа ви не може да каже същото: Южният дистрикт беше трети през миналия сезон и това е осми, със 7 точки над изпадането.

Маркос споделя съблекалня с други двама испанци: Карлес Марк Мартинес, - фиксиран в центъра на полето, и Диего Гаридо, че този сезон е отслабнал в стартовите единадесет. Предната Карлос Родригес, който се присъедини към отбора на Хонконг миналото лято, напусна Южна тази януари, след като игра само 50 минути с южняците.