Отборът на Андалусия продължи напред с гол на Нолито, но не можа да избегне поражението срещу руснаците

Новини, запазени във вашия профил

пъпката

Краснодар победи Севиля REUTERS

The ФК Севиля загуби с 2: 1 от ФК Краснодар в четвъртък във 2-ри кръг на Лига Европа, в мач, в който голове на Маурисио Перейра и Торнике Окриашвили обърнаха първоначалния гол, принуден от Нолито, като по този начин прекъснаха добрата динамика на играта и резултатите, които андалусийците бяха постигнали.

След това поражение Севиля остана с 3 точки на трета позиция в група J, виждайки как Краснодар поведе сам с 6 точки и измени мач, който дълго време беше обърнат с главата надолу, след като удари два изстрела в напречната греда.

Руският отбор започна най-интонирания двубой, непрекъснато разхождайки арката, защитена от Томаш Ваклик. Топките към зоната му следваха една след друга, макар и без точни удари, с разклатена отбранителна линия от страна на Севиля; междувременно колумбиецът Луис Мюриел освободи малко стрес горе, а Нолито беше защитник.

Но гостуващата двойка нападатели не съсипа повече опасност в продължение на много минути, в „шок“, както съотборниците им след това пляскане от Павел Мамаев до гредата в минута 20. Това беше първият знак за щастие за андалуския отбор, който не показа нито йота скорост и добрата игра, която бяха показали в последните мачове като Реал Мадрид в ЛаЛига.

Зениците на Пабло Мачин се разтегнаха с това изстрелване и Евер Банега пое юздите, като направи пауза в играта и изпълни няколко не особено опасни фаула, макар и необходими за установяване на ритъма му. Така на изхода от корнер Нолито отново се появи като протагонист, за да стреля в зоната и топката отскочи от Каборе, променяйки траекторията и заблуждавайки вратаря си.

Това 0-1 на ръба на полувремето успокои феновете на домакините, но отборът му не се отказа от усилията за атака и през второто полувреме продължи да вкарва Ваклик в беда. Тогава офанзивният фокус беше фокусиран върху Виктор Классон, който в 54-ата минута удари напречната греда с полуволей и веднага се наслади на ръка за ръка, която не можа да реши пред вратаря на Севиля, хвърляйки топката в облаците .

Но там свърши късметът на Мачин и неговите ученици, които бяха играли с огън и го платиха в 72 '. Маурисио Перейра, който беше дошъл за освежаване, завърши красива триангулация от Краснодар, достигайки предната част на района; със стена с включен Мамаев, той изстреля кръст преди безполезния участък на Ваклик.

Местният треньор работи по промените, когато друг заместник, Торнике Окриашвили, подписа 2-1 в последните минути с красив ракурс. Фаул, отхвърлен от заетия Ваклик, завърши с нов втори рикошет и на половин височина грузинският нападател направи чилийско полувреме, което целуна мрежите на вратата на контратарианците. Радост за смелия Краснодар и огорчение за ракан Севиля, който остана без крайна награда.

ЛИСТ ЗА ДАННИ

КРАСНОДАР: Крицюк; Петров, Мартинович, Спаич, Рамирес; Каборе (Перейра, мин. 69), Газински, Мамаев (Сюлейманов, мин. 74); Кейв, Вандерсън (Окриашвили, мин. 84) и Клаесън.

СЕВИЛ: Ваклик; Серги Гомес, Кяер, Ггнанон; Навас, Роке Меса, Банега, Арана; Нолито (Васкес, мин. 76), Промес (Бен Йедер, мин. 77) и Мюриел (Андре Силва, мин. 61).