„Ако закъсате в задръстванията, хотелът ви изгори или ако ви отвлекат, Маркес може да не спечели. Тук той кара много добре и моторът е състезателен “, предсказа в петък Валентино Роси. Нито едно от трите обстоятелства не се е случило, Марк пристигна навреме за уговорката си с неговата втора поредна победа в Остин, 8-ми MotoGP и 34-та от младата му спортна кариера.

Валентино Роси

Преди една година в Остин, точно тази физическа и техническа верига, където му е толкова удобно, той беше най-младият, който взе полюс, спечели, направи два подиума подред, водеше клас на дамите и спечели Големия шлем (полюс, най-бърза обиколка и победа). Той беше само на 20 години и 63 дни.

Година по-късно той води всички класификации, от първата свободна тренировка до състезанието, предсказуемо състезание, скучно дори за него, според него, в което не е трябвало да прави нито едно изпреварване. Той си тръгна и това е, макар че в последния ъгъл почти изхвърли всичко зад борда, поради липса на концентрация - „последен корнер, направен в Марк Маркес“, той стартира заедно със силен смях. Сега той е по-лидер с 14 точки над Педроса и 44 точки вече са попаднали на Лоренцо, който винаги е смятал, че съперникът му следва.

От 1995 г. насам с Мик Духан, нито един пилот не е спечелил първите две състезания от полюс. Първият старт също е гаранция за Марк. Той винаги е бил на подиума, включително шест от осемте си победи в MotoGP.

Остин започна с театрален хит, тази с участието на Хорхе Лоренцо, който беше победен от безпокойство и излишък на желание, когато червената светлина беше включена, а не когато беше изключена. Произведено един от най-фалстартовете в историята на спорта, включително и неговия. Виждайки, че тези от първия ред не помръдват, той отправя заплаха за спиране, но губи от ривъра и започва да стреля сам пред Маркес и Педроса. Без да се налага да вижда борда на Хуанито Лланса, Майорката влезе директно в питлана, за да изпълни наказателното пътуване.

Тогава Майорка каза, че е имал грешка в концентрацията и е бил объркан с цвета на светофара, когато е извадил „сълзата“ (филм върху козирката), защото е бил мръсен и не е виждал добре секунди преди, нещо, което прави обикновено не го правят.

Благодарение на различната гума, - Дани средата, както всички останали, Маркес, единственият с твърд - Педроса издържа през първите обиколки онези 6-7 десети, които Марк Маркес взе по отношение на него, определяйки времена, давайки всичко, така че той не избяга от този на Cervera. Но на петата обиколка дойде предаването на съотборника.

Точно на тази девета обиколка Лоренцо вече влезе в точките, 14-а, докато неговият съотборник Валентино Роси, който в продължение на няколко обиколки усети миризма на подиума, който Лоренцо остави свободен и който се бори усилено с Яноне, започна да се търкаля на 4 ”зад най-доброто си време за вина на недоверието му към предния край.

Първият подиум на Ducati от 2012 г. насам

Ако отпред всичко беше неподвижно, с тези 4 "-5" сред съотборниците на Repsol Honda, зад всичко се криеха театрални удари, мотивирани от проблеми с гумите. Iannone, Bradl, Dovizioso предаваха тази трета виртуална кутия до Ducatista, първи подиум за Borgo Panigale от Misano 2012 с Rossi и благодарение на неговите спецификации Open.

Шесто място за „Polyccio“ Espargaró във второто си състезание в MotoGP и борба усилено за топ 5 със съотборника си Брадли Смит, само на две места пред Валентино Роси, който, ако смятате, че да е 6-ти на 16 "165, е бил най-лошата му надпревара за 2013 г., този път той завърши осми до огромен 45 "519. Хорхе Лоренцо най-накрая влезе на 10-то място.