Серена Уилямс изигра най-дългия мач в кариерата си, за да победи рускинята Вера Душевин

Новини, запазени във вашия профил

нуева

Историята на Рим не се повтори в Мадрид, а американката Серена Уилямс изигра най-дългия мач в кариерата си (три часа и половина), за да победи рускинята Вера Душевина, 40 в света, срещу която спаси мач топка, за да достигат до осминафиналите на турнира в испанската столица.

Но Карлос Моя, специален гост на организацията, нямаше такъв късмет, който му липсваха поради травма на десния крак, падна само за 63 минути срещу германеца Бенджамин Бекер с категоричните 6-0 и 6-2 и ще бъде германецът, който се мери срещу швейцареца Роджър Федерер, този вторник, в дебюта на световния номер едно и защитен шампион.

През 102-та седмица, в която заема позицията номер едно в света, Серена беше изгонена в ъгъла, но в крайна сметка спечели 6-7 (2), 7-6 (5) и 7-6 (5). Серена имаше три сет точки през първата четвърт, една с 5-4 и две с 6-5, винаги с сервис от съперничката си, но не можа да ги преобразува. Те бяха ключовите моменти в мача, заедно с мач топката, която той победи във втория сет с 6-5.

В третия Серена поведе с 5-2, но не успя да се възползва от тази възможност, може би поради липсата на адаптация към височината на Мадрид. Тя беше принудена да неутрализира 0-4 в последния тайбрек и в крайна сметка постигна победа, посрещната с вик на ярост на централния корт на Caja Mágica, който завърши най-дългия мач в кариерата на дванадесеткратния победител от турнири от Големия шлем.

Опитът беше свързан със Серена, която изигра третия сет с превързано ляво бедро и която остава в Мадрид за още един ден, след пораженията на две от най-яростните си съпернички, рускинята Светлана Кузнецова и Мария Шарапова и белгийката Жюстин Енин в по-ранни дни.

На полуфиналите в Рим, седмица преди това, Серена загуби от сърбинката Йелена Янкович с 4-6, 6-3 и 7-6 (5), след като имаше мач точка при 5-4 в третия сет.

Те също са разположени в осминафиналите, италианката Франческа Скиавоне, която победи австрийката Сибиеле Бамер, 6-2 и 6-1, и белгийката Каролайн Возняцки, втори фаворит и финалист през 2009 г., която победи чешката Петра Квитова, 6-4 и 6-0.

В случая с Возняцки белгиецът играе с натиск, защото знае, че американката Венера Уилямс може да й грабне второто място в световната ранглиста тази седмица, ако постигне същата инстанция като нея или по-добра.

Испанският ден завърши с четири победи. Две при момичетата, тази на Анабел Медина срещу китайката Джиен Дзен, във феноменално завръщане на валенсианката, която в крайна сметка се отърва от съперничката си 3-6, 6-3 и 6-2, и тази на Арантха Пара срещу Вирджиния Руано, в братоубийствен дуел, уреден от финалиста от Ещорил, с 6-3 и 6-2.

Сега Анабел ще се изправи срещу французойката Марион Бартоли, дванадесетият фаворит, и Пара с китайката Шуай Пен. Валенсиенецът Беатрис Гарсия-Видагани, който беше напуснал предишната фаза, падна до китайския На Ли, 6-0 и 6-2.

Фелисиано Лопес реши срещу поляка Лукаш Кубот, 6-3 и 6-3, а Николас Алмагро срещу сърбина Виктор Троицки, 6-1 и 7-6 (3). "Фели" сега ще намери своя пробен камък в американеца Анди Родик, с когото е загубил шестте срещи, които се е срещал, въпреки че това ще бъде първият му двубой на сушата, докато Алмагро ще го направи срещу шведския Робин Содърлинг, финалист в Ролан Гарос миналата година.

Украинецът Александър Долгополов стана първият съперник на испанеца Рафаел Надал, като победи италианеца Андреас Сепи, 6-3 и 6-4, а при момичетата австралийката Саманта Стосур, която победи аржентинката Гизела Дулко, със 7 -6 ( 3) и 7-5, ще бъде съперничката на испанката Мария Хосе Мартинес, която току-що спечели в Рим по блестящ начин и убедена, че сега може да се изправи срещу всеки съперник, който я изпревари.