• Facebook Messenger
  • Pinterest
  • Електронна поща
  • За печат

МАДРИД - Женският отбор по баскетбол на Аржентина победи Русия с 67-65 в продълженията на четвъртфиналите и се класира за полуфиналите на Световното първенство до 19 г., което се провежда в тайландската столица, и ще се бори за медалите срещу Литва или Испания.

момичетата

Мачът беше много равномерен между тези два отбора, които достигнаха до четвъртфиналите със същия брой поражения в предишната фаза, две, и накрая избраха за южноамериканската държава.

Първите минути бяха постоянна напред-назад от страна на двата отбора. Никой не успя да наложи ясно своето господство на корта, въпреки че няколко тройки, последвани от Орнела Сантана и Надя Флорес, накараха аржентинците да си тръгнат в края на първата четвърт с пет точки предимство.

Вторият период започна със същата тенденция, въпреки че руснаците увеличиха защитния си потенциал и бяха неумолими при рисковете, особено Татяна Петрушина.

Аржентинците, неспособни да се възползват от външната си игра, прибягнаха до индивидуалности и благодарение на това отидоха да си починат с три точки нагоре, 33-30.

След почивката картината се промени напълно. Русия излезе по-мотивирана и наложи много по-интензивно темпо на игра, отколкото през първите четвърти, отчасти до попаденията на Анастасия Логунова, която вкара няколко коша от двуметровия периметър.

В последните минути руснаците изпревариха аржентинците, въпреки че знаеха как да реагират блестящо, благодарение на качеството на Андреа Бокете, който с 18 точки беше най-резултатен в мача, и принуди удължаването, след равенство към 59.

В продължението Аржентина знаеше как да контролира по-добре топката и да преодолее защитния натиск на руснаците, докато спечели играта 67-65.

СИНТЕЗ НА МАТЧА:
АРГЕНТИНА (67) (20 + 13 + 6 + 20 + 8): Сантана (7), Флорес (4), Бурани (12), Павичич (4) и Гонсалес (11) - първоначален квинтет-, Росио Перес (-), Д'Урсо (-), Бокете (18), Будини (- ), Крафт (9), Натача Перес (-) и Мело (2).
РУСИЯ (65) (15 + 15 + 13 + 16 + 6): Остроухова (10), Петрушина (13), Кирянова (10), Логунова (14) и Логинова (10) -начален квинтет - Паневина (-), Тарасова (4), Зливко (-), Шилова (4), Дорошева ( -), Григориева (-) и Паскаленко (-).

ИНЦИДЕНТИ: мач, изигран в Банкок (Тайланд), съответстващ на четвъртфиналите на Световната купа за жени до 19 години.

ЩЕ ИГРАТ ПРОТИВ ИСПАНИЯ
Испанският отбор U19 за жени постигна квалификация за полуфиналите в категорията Световно първенство, което се провежда в Тайланд, като победи Литва с 47-79 на четвъртфиналите.

Испанският отбор ще изиграе полуфиналния си мач срещу Аржентина, която победи Русия с 67-65.

Испанският отбор показа своето превъзходство, както във всички изиграни мачове досега, тъй като през целия мач беше над таблото.

Учениците на Лука Мондело прекъснаха сблъсъка със зрелищна трета четвърт, която доведе до доход от 15 точки за испанците, в четвъртата продължиха с добрата си игра и завършиха играта с разлика от 32 точки.

В испанския отбор се откроиха галисийската база Кристина Увиня, която допринесе с 19 точки и централната Ванеса Бле, която събра 9 борби.

С тази победа се оправдаха очакванията на треньора Лукас Мондело, който заяви в интервю за Испанската федерация преди четвъртфиналите, че смята Литва за "печеливша", въпреки че подчерта, че тя е настоящият европейски шампион.