Тенисистът от Манакор, настоящ шампион на турнира, одобри категоричните 6-0 и 6-1 на френския играч

Рим | 16 · 05 · 19 | 14:50

надал

Споделете статията

Надал, в мача си срещу Чарди. Ройтерс

Испанците Рафаел Надал, настоящ шампион, дебютира дебюта си на Masters 1000 в Рим, побеждавайки 6-0 и 6-1 да френски Джеръми Чарди за запечатване на билета за осминафиналите.

Свързани

Надал, осем пъти шампион в Foro Italico и търсейки първата си титла за годината, отне 66 минути, за да нанесе на Чарди третата победа в толкова много мачове, в които той винаги триумфира, без да губи сет.

Майоркан, номер 2 в класацията на ATP, се състезава на пистата Grand Stand на Foro Italico в аномален ден, в който трябва да се изиграят два кръга в рамките на няколко часа поради дъжда, който падна в сряда.

Със синя тениска и бели панталони, Надал беше неразрешим и отне 26 минути, за да спечелят първата четвърт с категоричните 6-0 срещу Чарди, четвърти финалист в Рим през 2014 г. 16 непринудени грешки.

Рафа, носител на 17 титли от Големия шлем, избяга 3-0 също във втория сет (девет поредни спечелени гейма) и загуби първия гейм след 53 минути, в мач, който по-късно беше осъден с крайните 6-1.

Испанецът напусна терена развеселен от феновете, и ще се опита да се възползва максимално от няколкото часа почивка, които го разделят от дуела на осминафиналите, който ще бъде този четвъртък срещу грузинеца Николоз Басилашвили, световен номер 18.

Надал спечели двата прецедента срещу футболиста на Тбилиси, на Ролан Гарос 2017 и на US Open 2018.