В един много ветровит ден испанецът прегазва Себастиан Корда (6-1, 6-1, 6-2) и ще търси полуфиналите следващия вторник.

Вицовете свършиха, тук започва истинският Ролан Гарос на Рафаел Надал. Неделя, Испански победен Себастиан Корда (6-1, 6-1, 6-2) на отровна сутрин, много неприятно, за да влезе в четвъртфиналите на турнира, без да се отказва от нито един сет след поредната нова изложба, в която той нямаше никаква опозиция. След като победи четирима съперници, които не са искали нищо от него, нещата трябва да се променят следващия вторник, когато той е измерим изненадващо Jannik Sinner (6-3, 6-3, 4-6, 6-3 a Александър Зверев) за място на полуфиналите: отсега нататък Майоркан Той вече не си струва нищо друго освен да играе ръка за ръка с най-добрата си версия. [Разказ и статистика]

надал

„Беше много ветровит ден“, призна той по-късно Надал. "Беше много трудно, беше трудно, защото топката се движеше много, но нямам оплаквания: когато резултатът е такъв, трябва да отида щастлив в хотела", продължи испанецът. „Чувствата ми се подобряват всеки ден, играя с все повече увереност. Надявам се да съм готов да се изправя срещу четвъртфиналите. Спечелих четири мача, без да страдам много, нивото на игра беше доста добро. Имам максималния ентусиазъм да се опитам да бъда конкурентоспособен ".

Играта се играеше на открито и с малко слънце, но между огромни пориви на вятъра, които вдигаха мръсотията от корта и променяха обичайните траектории на топката, което улесняваше непознатите. В тази враждебна среда, Надал отне му девет минути, за да спечели първия си сервис в мача, спестявайки две брейк топки по пътя. Веднъж адаптирани към условията, управляващи както винаги в Испански пое напред Корда, което му дава 12-2 частично за малко повече от час.

С модерен завод (1,96 м), нас показа добри маниери, но малко друго. Агресивен изход, изкривен зъб и твърдо решение да се намерят шевовете на неговия съперник, бе последван от плоско предложение, пълно с непринудени грешки (той завърши играта с 48, безобразие), което отне всяка възможност, която би трябвало да се стреми до победа срещу Испански.

Дори и така, Корда Той започна третия сет с пробив (1-0), който се затвърди (2-0), за да поведе за първи път през цялата сутрин. Импулсът не продължи дълго: Надал спечелиха шест поредни мача (0-2 до 6-2) и отпразнуваха победата, която ги отвежда до четвъртфиналите.