Статията е публикувана на 08/12/2008 Последна актуализация 08/12/2008 17:43 TU

мексико

Татяна Ортис и Паола Еспиноса след спечелването на бронзовия медал.
Снимка: Ройтерс

Мексико спечели първия си медал този вторник благодарение на своята „божествена“ Паола Еспиноса и Татяна Ортис, които спечелиха бронзовия медал във водния куб в теста за синхронизирана платформа на 10 метра в турнира по гмуркане. Мексиканците бяха зад австралийската двойка, която спечели сребро, докато Китай се изкачи на върха на подиума, за да покаже златото.

Чуйте изявленията на Татяна Ортис, пред микрофона на Маурисио Латор, специален пратеник на RFI в Пекин.

Плуване: олимпийският ден в четвъртия си официален ден започна със същата интензивност като в понеделник във Водния куб в Пекин, където пътят към легендата продължава да бъде маркиран. Майкъл Фелпс продължава непрекъснато в стремежа си да победи седемте златни медала на Марк Шпиц. Американецът постигна третия си златен медал на 200 свободни тренировки, в допълнение към счупването на нов световен рекорд с 1'42 "96" ’.

Мексиканецът Хосе Велоз разказва какво е да плуваш с Майкъл Фелпс.

08/12/2008 от Маурисио Латор

На 100 метра гръб, как може иначе, американецът Peirsol взе злато и нов световен рекорд с 52 ”54” ’.

В женската категория на тези 100 метра гръб златото отиде при Наталия Кофлин с 58 ”96” ’, която влезе в историята на Олимпийските игри като единствения плувец, способен да потвърди последователната победа в това събитие. На второ място Зимбабвийският Ковънтри и бронз за Северноамериканския Хоелцер. Един от големите фаворити, французинът Лоре Манаду, отново разочарова, като завърши на седма позиция.

Други резултати:

Баскетбол: Испания успя да преодолее разлика от 15 точки срещу, отведе играта до продължения с дубъл на Марк Гасол с 19,7 секунди остана и остана с епична победа над Китай с 85-75 във вторник на втората дата от група В.

Със солидна защитна задача на Дирк Новицки и отбелязването на Василейос Спанолуис, Гърция постигна жизненоважна победа срещу Германия във вторник, 87-64, в мача, който откри втората дата на група В.

Междувременно Хърватия победи Русия с 85-78 и води група А.

Тенис за жени: Американката Венера Уилямс, китайката Джиен Дзен и рускинята Динара Сафина преминават в следващия кръг. Паднаха испанката Нурия Ллагостера и словачката Даниела Хантухова.

Тенис за мъже: До момента французинът Гаел Монфис и белгиецът Оливие Рохус преминаха в третия кръг. Аржентинецът Гилермо Каняс загуби от французина Жил Симон.

Бокс: В категорията до 54 кг при мъжете венецуелецът Хектор Мансанила се класира за осминафиналите. В категорията под 51 кг доминиканецът Хуан Карлос Паяно премина в осминафиналите.

Гребане: (Двама в двойки в лека категория - мъже | Предварителен кръг) Отборите на Куба, Бразилия и Уругвай се класираха за следващата фаза.

В женската категория от латиноамериканците беше класирана само двойката Куба, докато момичетата от Бразилия и Мексико бяха елиминирани.

Стрелба с лък: (Индивидуалност за жени): Мексиканката Мариана Авития и Айда Роман вече са в осминафиналите. Венецуелският Leidys Milagros Brito беше пропуснат.

Джудо: Кубинецът Дриулис Гонсалес има шанс за медал, след като се класира за полуфиналите в категорията под 63 KG.

Междувременно не може да бъде за колумбиеца Марио Валес, който е паднал в осминафиналите от категорията под 81 кг, срещу украинеца Роман Гонтюк.