АНКАРА. Руският отбор победи Гърция (73-69) в петия ден от Световното първенство по баскетбол, което се провежда в Турция, и посочват като възможен съперник на Испания в осминафиналите, тъй като завършиха на второ място на неговата група, благодарение на страхотна частична (29-13) през третата четвърт, която в крайна сметка реши играта.

русия

Руснаците започнаха с огромно господство и удвоиха гърците в края на първите десет минути. Въпреки това, елините се събудиха от своята летаргия и върнаха частичното на Русия, която беше преодоляна с велик Шорцанитис, както в атака, така и в защита.

След като премина през съблекалните, Русия стартира така, както беше в началото на мача и затрупа гърците със зрелищните Воронов и Фридзон, което доведе до още 29-13 бягания, които почти решиха дуела. Освен това Гърция отне две минути, за да отбележи през последната четвърт, което не им помогна да реагират навреме.

С тази победа Русия се оказва на второ място в групата и посочва като възможен съперник на Испания на осминафиналите, следващия понеделник, освен ако Нова Зеландия даде камбаната и не победи Франция този четвъртък (20:00 ч.). В този случай Испания ще се срещне с Гърция в събота.

ЛИСТ ЗА ДАННИ

73 - РУСИЯ: Мозгов (16), Фридзон (8), Моня (6), Воронов (11) и Колесников (-) - начална петица - Хряпа (-), Хвостов (-), Каун (8), Биков (4 ), Понкрашов (4), Воронцевич (10) и Жуканенко (6).

69 - ГЪРЦИЯ: Calathes (3), Perperoglou (4), Zisis (11), Printezis (4) и Schortsanitis (16) - начални пет - Spanoulis (8), Fotsis (-) и Borousis (5) Diamantidis (8), Kaimakoglou (7) и Tsartsaris (3).

ЧАСТИЦИ: 20-10, 10-20, 29-13 и 14-26.

СЪДИИ: Саша Пукъл (ESL), Кристиано Хесус Мараньо (BRA) и Фернандо Роча (POR).

ЗАЛА: Анкара Арена, 3500 зрители.