Русия се сбогува с драма, продължения и дузпи

След равенство 1-1 през 90-те минути и 2-2 в продължения, Хърватия победи домакините с 4-3 и ще се срещне с Англия на втория полуфинал

русия

В драматична игра с високо физическо износване, салто, продължения и мъчителна дузпа, която беляза елиминирането на отбора домакин, националният отбор на Хърватия страдаше да се класира за полуфиналите на Световното първенство през 2018 г., побеждавайки Русия с 4: 3, след равенство 1-1 за 90 минути и 2-2 в продължения.

Мачът беше много близък, тъй като нито един от двата отбора не продължи атаката, но предложи тактически подходи, които няма да дадат предимство на противника, мислейки повече да не вкара гол, преди да потърси обратната рамка на Олимпийския стадион в Сочи, където се играе при висока температура и над 70 процента влажност, което доведе до по-голямо физическо износване и на двата отбора.

Балансът беше нарушен, докато след половин час игра, когато на стена между гиганта Артем Дзюба и Денис Черисев, където се изплъзна на двама хървати и с чудесен удар с лява ръка вкара гол за 1-0 в минута 31, което накара обществеността да избухне от радост, която отпразнува резултата на местния отбор по голям начин.

С тази цел Русия се установи по-добре в отбранителния сектор и Хърватия нямаше друга алтернатива, освен да търси равенство, като използва качеството на своите елементи, което успя да противодейства на руския натиск.

На 39 'от изминалото време Марио Манджукич, с физическата си сила и характерната си дълбочина, шофира до базовата линия, където изпрати център за пристигането на Андрей Крамарич, който направи равенство 1: 1, след като победи вратаря Игор Акинеев.

През второто полувреме Хърватия пое инициативата на мача, с контрол на топката, докато Русия се сдържа и подготви някои срещу, но в 59-та минута балканският отряд прости това, което би било второто попадение, когато Иван Перишич стреля в публикувайте в ненадмината опция за точкуване.

Във финалната част на играта физическите усилия дадоха своето влияние и на двата отбора и темпото спадна значително, дори хърватският вратар Даниел Субашич беше на път да напусне мача преди края на 90-те минути поради силни мускулни спазми в задната част на дясно бедро, но най-накрая издържа и беше важна част от дефиницията от единадесетте стъпки.

Изравняването с един гол ги принуди да играят продължения, като и двата отбора вече бяха значително намалени от интензивността на мача и високата температура, която преобладаваше по време на играта и въпреки това изиграха още 30 минути повече, които бяха наистина вълнуващи.

В първото продължение, въпреки умората, Хърватия намери аванс, при 101 ', когато защитникът Домагой Вида завърши ъглов удар, който Далър Кусяев ще отклони, за да се вгради в руската врата и да даде преднина с 2: 1 Хървати, които вече се видяха с победата.

Но Русия отказа да умре и през второто продължение, пет минути след края, в центъра навлезе център, където натурализираният бразилец Бразилец Марио Фернандеш завърши, за да направи равенството 2-2, което отприщи вълнението на местните фенове, че не е вярвал на това, което вижда и че е наложил дефиницията на наказания.

При дузпите вратарите отново блеснаха със спасена екзекуция, само че този път разликата бе направена от стрелците, тъй като Смолов и Фернандес не успяха за Русия, за да напуснат масата, поставена на Иван Ракитич да отбележи печелившата дузпа за Хърватия, който тях до полуфинала срещу Англия.

Докато домакините се сбогуваха доволни, с достойно представяне в тяхната Световна купа.

Рефер за мача беше бразилецът Сандро Ричи, който имаше добро представяне. Той предупреди Ловрен (35), Стринич (38), Вида (101) и Пиварич (114) за Хърватия, докато за Русия Юрий Газински (109).

Русия.- Игор Акинфеев, Марио Фернандес, Иля Кутепов, Сергей Игнашевич, Федор Кудряшов, Далер Кусяев, Роман Зобнин, Александър Самедов (Александър Ерохин, 54 '), Александър Головин (Алан Дзагоев, 102'), Денис Смолохев (67 ') и Артем Дзюба (Юрий Газински, 79 '). DT: Станислав Черчесов.

Хърватия.- Даниел Субашич, Домагой Вида, Деян Ловрен, Симе Врсалко (Ведран Чорлука, 97 '), Иван Стринич (Йосип Пиварич, 74'), Иван Ракитич, Лука Модрич, Анте Ребич, Андрей Крамарич (Матео Ковачич, 88 '), Иван Перишич (Марсело Брозович, 63 ') и Марио Манджукич. DT: Златко Далич.