Румънецът победи белгиеца и взе трофея.

спечели

Номер две в класацията на WTA Симона халеп шампион на Отворено в Прага след като победи световния номер 23 на финала Elise mertens 6-2 7-5. С тази победа той достигна 21 титли поотделно и има още две игра на двойки. Халеп все още не е потвърдил дали ще пътува до Ню Йорк, за да играе за Синсинати и US Open.

Тенисът се завърна след 5-месечното спиране поради пандемията на коронавируса, а след Палермо и Лексингтън беше ред на Прага. От самото начало най-добрият носител и фаворит беше Симона Халеп. Един час и 33 минути игра бяха достатъчни за бившия номер 1 на света и настоящ номер 2, за да победи Elise Mertens и да стане шампион на Prague Open.

Симона халеп, което даде само 2 сета по време на състезанието, Тя достигна до решаващия мач, след като победи сънародничката си Ириния Камелия Бегу, номер 82 в света, със 7-6 6-3. Елис Мертенс победи местната любимка Кристина Плискова с тесен резултат 7-5 7-6. С този резултат рекордът между двамата тенисисти беше 3 към 1 в полза на Халеп.

Запис

Симона Халеп и Елис Мертенс се срещнаха за четвърти път. Първият двубой беше за осминафиналите на Откритото първенство на Мадрид през 2018 г., по този повод Халеп победи съперника си с 6-0 6-3. Румънецът също спечели с кръг от 16 на Ролан Гарос през 2018 г., 6-2 6-1, и на тазгодишното Открито първенство на Австралия, 6-4 6-4. Единствената победа за белгийката дойде на финала на Доха 2019, когато тя спечели титлата, след като спечели 3-6 6-4 6-3.

Симона халеп

Симона Халеп спечели два Големи шлема през цялата си кариера: Ролан Гарос 2018 и Уимбълдън 2019. Освен това тя стигна до финала на Откритото първенство на Австралия през 2018 г. и полуфинала на Откритото първенство на САЩ през 2015 г. С днешната титла тя достигна 23 титли, 21 на сингъл и двама на двойки. Тенисистката представи страната си през 2010 и 2012 Fed Cups и от 2014 до днес присъства във всички издания на турнира.