• Facebook Messenger
  • Pinterest
  • Електронна поща
  • За печат

BUENOS AIRES - Хокейният отбор на Аржентина победи Япония с 3: 1 в четвъртия ден от Шампионския трофей, който се провежда в град Куилмс.

С този резултат местните жители ще трябва само да обвържат Австралия, която загуби от Холандия, за да се класират за следващия етап на турнира, в който портокалите вече имат гарантирано място.

Япония от своя страна вече няма никакъв шанс. Той загуби всичките си мачове. Той има десет гола срещу и само един в полза.

ритъма

Аржентина успя да се възстанови с Япония от последното поражение.

Соледад Гарсия почти откри резултата след две минути игра. Лъвиците не губеха време. От първия момент те нахлуха в съперническата зона и танцуваха на японците в ритъма на песните от трибуната.

Японският опит да се измъкне от своите 25 ярда не продължи дълго. С дълги подавания Аржентина атакува отново.

Първите минути бяха вид бомбардиране на японския гол. Феновете въздъхнаха и аплодираха, докато La Leonas направи изключително атрактивно шоу.

Най-лошата грешка на местните допусна Каневски, който с лош пас към защитниците компрометира отбора. Тъй като обаче това беше Япония, опасността отмина веднага щом Комори, който засече топката, атакува аржентинската зона и с тромавостта, характеризираща японците в турнира, опита удар от бекхенд към вратата ... и се спъна. Зрителите се засмяха.

Въпреки доминирането на местните, не му беше лесно да стъпи на противоположната област и да уточни.

В края на първото полувреме съдията глоби Комодзава, личният рекорд, който накара Аймар да полудее. Цяла Япония прилага лична марка, но тази на Аймар е преувеличена.

Малко преди полувремето пристигна първият кратък корнер за Аржентина, в 32 минути ... И целта пристигна. Бариуенево уточни и местните жители преминаха с 1: 0 над японците.

С повече трудности от очакваното, пет минути след второто полувреме, след като пропусна два добри шанса в първото, Марин Русо вкара втория гол за Аржентина. След центриране в зоната, играчът удари топовен изстрел, който излезе повдигнат в средата на вратата.

Минаха четири минути и Ребеки, асистиран от Русо, направи мача с 3: 0. Победата вече беше победена.

В края Япония атакува повече и дори стигна до къс ъгъл в 26 минути, без резултат и гол при 30. Маримото контраатакува и вкара първия японски гол досега в турнира.

Лас Леонас вече мечтаят за финала, нещо, което не са достигнали от пет години.

Следващите срещи на тези отбори са в събота, на петата дата: Япония ще се изправи срещу Испания от 15.30 часа. и Аржентина с Австралия в 15.30.

СИНТЕЗ НА МАТЧА:

АРЖЕНТИНА (3): Сучи; Barrionuevo, Aicega (C), Burkart, Kañevsky; Русо, Гонсалес Олива, Аймар; Гарсия, Ребеки и Агире. Те влязоха: Rivas, Luchetti и Bouza, Maloberti и D´Elia. D.T.: Габриел Минадео.
ЯПОНИЯ (1): Окамура; Оно, Ямамото, Като, Цукуи; Моримото, Ивао, Кимура; Одзава, Комодзава и Комори. Присъедини се: Kitano, Nakagawa, Terazono, Kozakura и Suwa. D.T: Йо сеун джин.

ЦЕЛИ: През първата половина 32м. Barrionuevo (A). През второто полувреме 5м. Русо (А), 9м. Ребеки (А); 30м. Маримото (J).
РЕФЕРИ: Спиталери, Джина (Италия); Ривера Моника (Испания)
СЪДЕБНА ЗАЛА: Национален стадион Куилмс
ИНЦИДЕНТИ: Зелена карта на Комодзава (J).
Аржентинският вратар Белен Сучи изигра първия си мач с националния отбор.