Химки победи Зенит Санкт Петербург с 88:83 (19:27, 25:20, 19:20, 25:16).

точки

Тима прекара 31 минути и 19 секунди на корта, предавайки единствения удар от две точки и два от седем дълги удара към коша. Той също се бори с четири борби, игра четири пъти, вкара четири пъти и вкара седем точки за ефективност.

Междувременно Бертанс игра в продължение на 12 минути и 16 секунди, като направи един от два удара с две точки и две от две "тройки". Също така след като сте блокирали кошчето, сте направили две бележки и коефициент на ефективност пет.

Алексей Швед вкара 24 точки за гостите, 19 точки за Ерик Макколъм и 11 точки и девет топки под кошовете за Грег Монро.

Противниците 24 точки за Били Бейрон и 15 точки за Остин Холинс.

"Химки" с две победи в осем мача в турнирната маса се нарежда на 16-то място от 18 отбора.

Междувременно TD Systems Baskonia на Artūrs Kurucs, представляван от Vitoria, победи Fenerbahce Beko от Истанбул с 86:68 (20:21, 25:15, 19:23, 22: 9).

Куруч имаше само две минути и 54 секунди на корта, като през това време той провокира нарушение на правилата, като спечели ефективност от една.

25 точки и седем борби за Алек Петерс, 19 точки и шест провокирани коментари за литовския Рокас Гедрайтис.

Чехът Ян Везел спечели 15 точки за гостите.

Клубът от Витория с баланс 3-4 е класиран на 12 място.

В основната битка в дома на Каунас „Жалгирис“ ЦСКА Москва (Русия) се отказа 78:87 (17:26, 21:19, 20:21, 20:21).

Мариус Григонис вкара 19 точки за домакините и провокира седем ноти за противниците, но в редиците на гостите, без да играе за Янис Стрелникс, най-резултатен с 27 точки и пет продуктивни подавания беше Майк Джеймс.

“Žalgiris” е на шесто място с пет победи в девет битки, но ЦСКА с шест успеха в същите битки, на трето място.

В друг мач Анадолу Ефес от Истанбул допусна Байерн Мюнхен със 71:74 (23:22, 14:20, 20: 8, 14:24).

19 точки и пет борби за Тибор Плейс в полза на истанбулския клуб, но 15 точки и 11 асистенции за типа "Болдвин IV" за гостите "дабъл-дабъл".

Валенсия (Испания) също победи Панатинайкос Опап от Атина с 95:83 (22:21, 23:20, 25:25, 25:17) на своето поле.

Победата с 18 точки и шест асистенции беше повишена от Клемент Препелих, докато атинският клуб получи 15 точки от Шелвин Мекс.

Също така този сезон десет държави с 18 отбора са представени в Евролигата, което е същото като в предишния сезон. Отборите ще играят турнир от два кръга, като осемте най-добри ще влязат в плейофите. Шампионът на Евролигата ще бъде определен в Кьолн, където ще се играе турнирът от Финалната четворка.

През миналия сезон шампионът не беше определен и турнирът завърши шест кръга преди края на редовното първенство.

В момента четат други

СНИМКА: Полето за изнасилване нахлува в Milzkalne: образува се фуния с дълбочина от три метра