Галичаните взеха победата от фаталната точка след равенство на две в регулационното време

6 ноември 2019 г. (22:41 CET)

светлината

Salamanca CF UDS беше на крачка от Копа дел Рей. Charros падна върху дузпи срещу Coruxo на стадион Helmántico след равенство на две в регулационното време.

Единадесетте на Рафа Дуеняс беше формиран от Сотрес във вратата; Карпио, Креспо, Борха и Един отзад; Серджо Молина, Амаро, Улисес Торес и Тирлеа в ядрото; и Джо с посочен Убис.

Charros започна да има топката пред съперник, прибран в неговото поле и без възможности за излизане на топката. Първите петнадесет минути нямаше никакви шансове.

Точно след надвишаване на първата четвърт час, посетителят Сила завърши с глава в ръцете на Сотрес и в средата на първото полувреме съдията не даде ясна дузпа от Серджо Молина на Анон срещу протестите на гостуващите плейър.

Първият местен шанс дойде след 27 минути. Креспо центрира отляво и нито Убис, нито Джо достигнаха топката.

Двубоят беше развълнуван и целите пристигнаха. Антон де Висенте вкара топката в състава на Сотрес в фаул и изведе гостите напред. Без да успее да наслади целта, Salamanca CF UDS контрира с далечен удар на Амаро, в който вратарят на съперника грубо пропусна. 1-1 и въздух за помещенията.

Преди почивката гостуващият вратар Пабло Бреа отново бе на път да си навлече неприятности, когато се опита да улови удар на Амаро.

Второто полувреме имаше по-малко първоначален ритъм, но беше подчертано с преминаването на минутите. Може би поради умората в краката на играчите, която предизвика по-висок процент на неточности и интервали.

Rafa Dueñas пусна Hugo Díaz на терена за Ulises, за да даде повече атака на атаката му, а Ubis принуди госта да спаси глава.

Коруксо изпрати топка към гредата при центриран удар на Кевин Мендоса. Влизането на Юсеф даде повече опаковки на гостуващата атака (по-късно ще влезе и Силва), но Саламанка CF UDS имаше шансовете да спечели мача в последния отрязък от времето за регулиране.

Реферът отмени гол на Borja López за офсайд и в последния ареон Calderón изпрати топката и Gio видя как те отмениха още един гол по финалния сигнал.

Удължаването започна с движение. Коруксо продължи напред след добър ход на Силва, който Матео уцели мрежата. Шест минути по-късно Анхел Санчес постави изравнената глава на изхода от корнер.

Втората половина на допълнителното време беше желание и не мога и двете, с много наказани крака. Резултатът, дузпите. Заложено е преминаването към Копа дел Рей.

Пристигнаха дузпите. Алекс Серано удари първия, а Сотрес спря първия удар на Галисия. Пабло Бреа обаче стана огромен и спаси три дузпи, за да остави местните жители празни и да постави Коруксо в Копа дел Рей.