Женският отбор по хандбал победи Украйна в Антекера (22-20) и ще пътува за Германия

Антекера (Малага) | 14 · 06 · 17 | 05:00

паспорта

Споделете статията

Гонсалес де Гарибай, в екшън в мача срещу Украйна. EFE

Женският отбор по хандбал страдаше, за да влезе в Световно първенство в Германия в реванша, който изигра в сряда вечер в Антекера срещу Украйна, след като е наложено от 22 до 20.

Както се случи в първия мач, Испания имаше първите 30 минути в ръцете си, а Украйна втория, с голямата разлика, че победата с да или да беше, че „воините“ трябваше да могат да заверят този пас, постигнато, както казва прякорът му, въз основа на сила и нокът.

Първа поразителна част от националния отбор че в защита тя беше много силна, не позволяваше на украинците да намерят място за изстрелите и когато го направиха, се натъкнаха на невероятна Силвия Наваро под пръчките.

Началото беше тихо и за двата отбора, които се уважаваха прекомерно в първите минути, достигайки резултата само с 5 до 3 за "воините". Защитният блок, поддържан отначало от Лара Гонсалес и Кабрал, работеше перфектно, за да смени по-късно Вивър, правилно движейки пейката и не позволявайки на гостите да използват неговия пивот, Передерий.

Съперниците отстъпваха в атаката, което накара треньора да използва твърде рано двата си тайм-аута, защото националният отбор им предложи много повече. Ако в първите минути Наваро си отиде, в следващата сметка за точкуване беше разширен за местните жители, които получиха добър сет, който им отне 6-0 за 11 минути.

От там на почивка, повече интензивност за резултата от 14 до 5. Втората част, както се очаква, отборът на Украйна се появи отново, точно както на техния кортда се. Подкрепени от промяната в целта им, оглавена този път от Балог, гостите отидоха за мача.

Те пристигнаха с урока, научен от тяхната страна, натискът, който испанците претърпяха през второто полувреме, беше забележим в ръцете им, при които хвърлянията не пристигнаха с необходимата точност.

Първата линия на Украйна започна да работи по-бързо от очакваното и те успяха да отбележат един гол след друг, подкрепен от хвърлянията на Передерий, Андрийчук и Борщенко, които на седемте метра нанесоха много щети на Испания.

Карлос Вивер видя, че историята може да се повтори, като постави спокойствие и промени в играчите си с изчакване, когато светлината беше в много опасна 19 до 17. Там той се опира на опита на своите играчи, подкрепени от Манге и Макарена Агилар да ги спре.

Беше забелязано, Агилар постави необходимата цел да събере публика, която носеше „воините“, летящи с по-малко от 10 минути. Тяхната подкрепа беше решаваща в последния участък, когато изключванията на испанците дойдоха по-усърдно от очакваното, всичко резултат от интензивността, с която играха.

И Силвия Наваро се появи отново. Доброто му първо полувреме бе завършено с последните минути, спиращи стремежите на съперниците по техните коловози, дори от 7-метровата линия той спря удара на Борщенко. Заедно с това, кражбата на топката и неточностите на Украйна, която видя Испания да се изкачи с още една стъпка, пропускът за Световното първенство в Германия беше сертифициран с финал 22-20.

22 - Испания: Navarro, Núñez (-), Aguilar (2), González de Garibay (3), Lara González (1), Almudena Rodríguez (1), Cabral (7, 3P) - стартов отбор-; Zoqbi (ps); Кармен Мартин (-), Манге (1), Ели Чавес (), Дженифър Гутиерес (2), Пена (3, 2Р), Лара Гонсалес (1), Мирея Гонсалес (1), Ана Гонсалес (-), Санс (- ).

20 - Украйна: Хилязетдинова, Андрийчук (3), Воловник (-), Борщенко (7, 5П), Снопова (2), Редка (2), Горилска (2) - стартиращ отбор-; Балог и Тимошенкова; Лаюк (-), Стрюкова (-), Глибко (-), Смолин (-), Компаниец (-), Чумак (-) и Передерий (4)

Табло на всеки пет минути: 4-2; 5-2; 5-3; 8-3; 12-3; 14-5 (почивка); 16-6; 18-8; 19-11; 19-15, 22-19; 22-20 (финал).

Съдии: Робърт Харабагиу и Силвиу Станеску (Румъния). Те изключиха украинците Передерий, Борщенко и Редка (2) с две минути. А за Испания - Лара Гонсалес, Ана Гонсалес, Агилар, Манге и Кабрал (2).

Инциденти: Втори етап от квалификационния кръг за Мондиал 2017 в Германия, изигран в павилиона на Фернандо Аргуел в Антекера пред 2000 зрители. Преди началото на играта, Марта Манге беше отличена с възпоменателна фланелка от своите 300 мача с националния отбор.