Екипът на Пешич, с Ханга, Дейвис и Миротич, които водеха групата, не даде възможност на Байерн (67-77)

Споделете статията

Миротич, преди Бартел в мач екшън. EFE

доминира

The Барселона (67-77) на пистата Байерн Мюнхен в страхотна игра в защита, особено през първото полувреме, в което те блеснаха Адам Ханга (10 точки и 10 асистенции) и Брандън Дейвис, с 13 точки и изложба в защита.

Каталунците прекараха приятна вечер в Audi Dome в баварската столица благодарение на доброто им начало на играта (7-13, мин. 5) с Hanga и Higgins, водещи в атаката, а Ante Tomic доминира в отскока.

Германците бяха преодолени от отличната защита на Барса, особено през втората четвърт, в която вкараха само 9 точки. Те загубиха 19 топки и едва смутиха съперника си под дъските, което ги накара да останат винаги на таблото. Барса доминираше в играта от началото до края.

Само тройките на Лучич и Копонен му позволиха да се възстанови на таблото (13-15, мин. 9), но каталунците винаги бяха интензивни в защита, изтласквайки топката от своя съперник и с Алекс Абринес внимателен отзад, за да завърши първата четвърт с четири точки предимство (16-20).

Нелсън постави Байерн с две точки в началото на втория период, но Барса направи играта окончателно своя частично от 2-15 което му отне до петнадесет точки напред (22-37, мин. 18).

Каталунците не се нуждаеха от нощ, вдъхновена от линията с три точки (3 от 19) тъй като той предпочиташе да удари ривела си от зоната с Никола Миротич и Анте Томич без съпротива и да играе контраатака. На полувремето предимството беше 14 точки (25-39).

След почивката Барса удължи разликата до осемнадесет точки (28-46, мин. 24) след тройка от Смитс и две точки от Никола Миротич.

Единственото, но което би могло да бъде постигнато за триумфа на Барселона, беше лошата защита срещу Пол Зипсер, твърде свободен, когато се изкачи до линията с три точки, вкарвайки четири от четирите си удара.

Германският пивот доведе плахата немска реакция и тройка от друг пивот, Данило Бартел, даде надежда на Байерн за последната четвърт (45-54).

Брандън Дейвис През последния период той зае централно място, за да предложи отбранителна клиника и постави целия си обиден талант на пода (48-62, мин. 3. 4).

Ханга и Дилейни успешно ръководиха отбора, който продължи с гащеризона в защита, за да прекрати всеки опит за възстановяване от германците, които винаги търсеха точките на Зипсер и Радошевич.

Байерн стигна до десет точки (60-70, мин. 39) но малкото въздействие върху играта на стомните му никога не смущава Барса.

Две светкавици на Дейвис и Миротич направиха 60-75, това остави победата на Барса, видяна за осъждане, което я поставя в преднината, свързана с Реал Мадрид и Анадолу Ефес Истанбул.

67 - Байерн Мюнхен (16 + 9 + 20 + 22): Ло (-), Дедович (3), Лучич (11), Хюестис (5), Монро (2) - стартов отбор-, Копонен (3), Ципсер (19), Бартел (9), Лесорт (3), Радошевич (10), Нелсън (2) и Флакадори (-).

77 - Барса (20 + 19 + 17 + 21): Ханга (10), Хигинс (16), Смитс (3), Миротич (14), Томич (8) - стартиращ екип-, Дилейни (7), Дейвис (13), Курич (2), Абринес (4) и Ориола (-).

Съдии: Boltauzer (Словения), Foufis (Гърция) и Thepenier (Франция). Те премахнаха Álex Abrines за пет лични фала (мин. 35).

Инциденти: Мач, съответстващ на петнадесетия ден от Евролигата, изигран в Audi Dome в Мюнхен (Германия) пред 6500 зрители.