БАТЕ Борисов спечели отново в Беларуската лига и беше по-близо до върха на първенството, водено от Слуцк.

борисов

БАТЕ Борисов продължи изкачването си в класирането и вече е трети в Беларуската лига, след като изкара четвъртия си пореден ден, без да губи в неделя, побеждавайки Неман Гродно с 3: 1.

Головете на сърбина Боян Дубаич, който откри резултата за местните след дванадесет минути, и полузащитника Игор Стасевич, който подписа дузпа с 2: 0 след пет минути, поставиха победата на БАТЕ на път.

Триумф, за който Павел Нехайчик беше отговорен за закръгляването, който установи крайното 3-1 в 70-ата минута, като се възползва от подаване на Стасевич.

С тази победа БАТЕ Борисов, който започна Лигата с две поредни поражения, бе поставен на трето място с три точки зад лидера Слуцк.

От своя страна Динамо Брест, който миналата сряда запечата пропуска си към финала на Купата на Беларус, в който ще се изправи срещу БАТЕ, не даде на Белшина възможност, след като спечели тази неделя с 0: 3 при гостуването си на терена отдолу.

Славия Мозир, седмо поставен, победи Витебск с 2-3, благодарение на дузпа от украинския полузащитник Максим Слюсар с останалите две минути.

Победа, която не успя да подражава на Ислох Минск, който загуби възможността да си възвърне втората позиция, след като бе победен с 4: 0 при гостуването си на терена на Шахтер Солигорск, в мач, в който фигурата на нападателя Виталий Лисакович се открояваше от двама. от четирите гола на местния отбор.