Споделете статията

Ирен Лоренцо (Clator-Orotava) и Франсиско Кабрера (Disa Hps Triathlon) спечелиха шампионата на Канарските острови на 5-километровата трасе, докато бегачите Jonay González Alonso (Bikila Canarias) и Yana Eliseeva (Русия) спечелиха V Urban Race на Пуерто де ла Круз на 10 километра.

кабрера

Тази година са участвали над 884 бегачи от десет различни националности, в градска верига през различни централни улици на туристическия град Пуерто де ла Круз, съобщиха организаторите тази неделя.

Новостта тази година беше 5-километровият тест на шампионата на Канарските острови по маршрута, който привлече многобройни бегачи на Тенерифе, и това по думите на Норберто Лопес, организатор на теста и представител на Club Atletas 97 Clínica del Pie Luengo, "за първи път се играе това регионално първенство в северната зона".

„Можем да кажем, без да се страхуваме, че ще сгрешим V градската надпревара в Пуерто де ла Круз е един от тестовете с най-високо ниво досега в атлетичния календар тази година ", Лопес подчерта.

В общото класиране на 5-километровото състезание при жените победителката Ирен Лоренцо Ернандес (Clator-Orotava) имаше време от 19:13, докато втората, преминала финалната линия, беше нейната съотборничка Юрена Домингес Ернандес с рекорд от 20: 00. Сандра Трухильо Армас (CD Correayo) се класира като трета 20:32.

При мъжете победителят Франсиско Кабрера Галиндо (Disa Hps Triathlon) премина финалната линия с време 15:01, следван от Aday Salas Lutzardo (Tenerife Cajacanarias) с 15:28 и на трето място Agoney Díaz Herrera (Bikila Canary Islands) с 15:39.

V градската надпревара в Пуерто де ла Круз от 10 километра също беше много състезателна, с триумфа при мъжете на Jonay González Alonso (Bikila Canarias) с рекорд 31:42, последван на второ място от спортиста Dailos García Pombrol (Independent ) с време 32:59. Третото място отиде при Йерай Сиера Барозу (Валивана) с рекорд от 33:37.

При жените победителката Яна Елисеева (Русия) направи 42:40, следвана от Естефания Санчес Руиз (Валивана) с 42:50, завършвайки подиума Силвия Афонсо Авила (Траверторо) с 45:43