Актуализации: 08.11.2020 23:20

реал

Мадрид - Футболистите на Реал Мадрид загубиха в 9-ия ден на испанската лига във Валенсия с рекорд 1: 4. Карлос Солер вкара три дузпи като първия играч на Ла Лига през 21 век. Състезанието се ръководи от Сан Себастиан, който скочи на върха на непълната таблица, след като победи Гранада с 2: 0. На две точки е Виляреал, който спечели с 3: 1 в Хетафе.

Реал Мадрид поведе във Валенсия от 23-ата минута след успешен удар на Карим Бензема отзад досието. Солер взе първата дузпа половин час в играта. Вратарят Тибо Куртуа улови опита му, но излезе кратък за Юнус Мусах. Реферът обаче отказа гол на Валенсия и позволи повторението на дузпата. Вторият път Солер сгреши и беше равен.

След 43 минути игра, Raphael Varane изпрати пряк свободен удар над зоната. Солер завърши Hattrick след смяна на краищата между минути 54 и 63. „Мурчиелагос“ спечели Лигата след четири мача, отборът на Мадрид загуби за втори път в лигата и загуби четири точки от Сан Себастиан. Той обаче изигра един дуел по-малко.

Сан Себастиан реши три точки срещу Гранада в 22-27 минута, когато Начо Монреал и Микел Оярзабал спечелиха. Освен това Вилиан Хосе не преобразува дузпата след смяната на страните.

Поради зараза с коронавирус в отбора, Гранада поиска да отложи мача. Той нямаше достатъчно играчи от състава на първа лига. Няколко футболисти и членове на екипа за изпълнение, включително старши треньорът Диего Мартинес, пропуснаха мача от Европейската лига в четвъртък с Омония Никозия в Кипър заради Covid-19.

Освен това заразата е открита при нападателя Антонио Пуертас и един от служителите. Следователно ръководството на испанската лига информира клуба, че няма право да отвежда никого от експедицията на Кипър в Сан Себастиан.

Виляреал изпрати Гетько Пако Алкасер в 11-ата минута. Пет минути по-късно Мауро Арабарри изравни от разстояние с изложбен удар в горния ъгъл на вратата. За минута и половина "Жълтата подводница" възвърна преднината благодарение на Мануел Тригерос. Жерар Морено добави фитила в 62-ата минута.

Валядолид победи Билбао с 2: 1, Леванте направи равенство Алавес с 1: 1.

Испанска футболна лига - 9 кръг:

Хетафе - Виляреал 1: 3 (16. Арабарри - 11. Алкасер, 17. Тригерос, 62. Морено), Сан Себастиан - Гранада 2: 0 (22. Монреал, 27. Оярзабал z пен.), Валядолид - Билбао 2: 1 (19. Orellana z pen., 42. Marcos André - 86. Williams z pen.), Levante - Alavés 1: 1 (51. Morales - 4. Pérez), Valencia - Real Madrid 4: 1 (35., 54. и 63 всички от писалката Soler, 43 има Varane - 23 Benzema).