Грузия върна испанския отбор към реалността, който прекъсва серия от девет победи

Отборът по ръгби при мъжете, с валенсиеца Висенте дел Хойо в техните редици, той не можа да добави втората си победа през втория ден на Европейско първенство 2020 (6 Б нации) като загуби от Джорджия, големият фаворит да спечели турнира, 10-23, в мач, изигран в Мадрид.

nations

Испанският отбор имаше възможности да намали разликите и отговори на страхотен съперник, фаворит да спечели нова континентална титла. Липсата на успех във финалните метри беше решаваща в бъдещето на играта.

Както обаче се случи миналата седмица с победата срещу Русия у дома, Лъвовете показаха, че продължават да напредват, дори с фази на явно доминиране над съперника. Срещата бележи края на поредица от девет победи за XV del León.

Грузия пристигна в Мадрид с добре научен урок. Испания беше основният му враг да вдигне континенталната титла. Есе на Шалва Мамукашвили събуди лъвовете, които със сила попаднаха в линията на двадесет и два противника, докато успяха да изравнят Марко Пинто (5-5), в преврат на власт от тези на Сантяго Сантос.

Ритъмът на атаката на Грузия малко по малко създаваше хаос върху испанската отбрана, която се изчерпваше, забавяйки фазите на настъпление на Грузия, която започна да излиза на таблото (5-15, минута 20) след тест на Александър Тодуа.

След почивката, която беше достигната до 5-23, грузинците обградиха местната линия от двадесет и двама, въпреки че испанската отбрана вече застана твърдо и спря всички атаки на своите съперници. След двадесет минути непрекъснат тормоз, лъвовете реагираха и имаха няколко фази, за да намалят разликата срещу.