Рейнджърс се върна към действие в шотландския Premiership с кибрит много важно срещу лидера на лигата, Селтик. Отборът на Стивън Джерард имаше задължението да спечели, за да не отстъпи място в своите стремежи за грабване на първо място от местния отбор и така направи.

стара

Рейнджърс в крайна сметка спечели с 1-2 в игра, в която Алфредо Морелос не вкара, но в крайна сметка изгонен с времето, почти изпълнено от симулация.

Първите минути Не бяха лесни за Рейнджърс. Селтик започна по-интензивно и в минута 33 от първото полувреме имаше възможност да продължи напред след дузпа. Райън Кристи обаче не стреля по най-добрия начин и Алън Макгрегър в крайна сметка блокира удара му, за да попречи на резултата да се отвори.

Ал Селтик падна като кана със студена вода Това, защото само три минути по-късно Рейнджърс успя да продължи през вратата на Райън Кент. Английският играч получи пас от съотборника си Борна Баришич и без да се поколебае нито за миг, той отправи силен удар към дясната греда на вратаря, за да постави 0-1.

Селтик обаче не спускаше ръце и при липса на три минути, за да завърши първото полувреме, Odsonne Édouard направи 1-1 след асистенция на Callum McGregor.

За втора част ще има още повече изненади. Рейнджърс не искаше да си тръгне без трите точки и излезе с намерението да увеличи резултата Непременно. В 56-та минута отборът на Морелос успя да постави земя между тях с нова помощ от Баришич. Този път хърватинът вкара топката Никола Катич от ъгъла така че защитникът извисете във въздуха и изпратете топката в задната част на мрежата.

Рейнджърс отпразнува победата със стил. Единственото обаче отрицателна точка на мача за екипа на Джерард беше изгонване от Морелос. Колумбиецът получи двойното жълто след симулирайте фал, които реферът не пусна да мине и в крайна сметка го изгони от игралното поле.

Въпреки че Морелос отново добави ново експулсиране, Рейнджърс са щастливи да посетят Селтик Парк, както остава на две точки с възможност за достигнете ги до първата позиция, те имат една игра по-малко.