23 април 2017 11: 57: 9

бака

Отборът на "росонеро" не се възползва от поражението на Интер в събота срещу Фиорентина (4-5), за да се доближи до европейската зона на класирането и загуби в мач, в който испанецът Хесус Фернандес Саес пропусна дузпа.

Неделната програма се откри след обяд с равенство 2: 2 между Наполи и Сасуоло, като южният клуб загуби шанса да изпревари Рома и зае второ място.

Всички мачове от деня на Серия А видяха минута мълчание преди старта, за да си спомнят колоездача Микеле Скарпони, който загина вчера в пътнотранспортно произшествие по време на тренировка.

На Сан Сиро Милан затвори първото полувреме, губейки с 1: 0 от Емполи, като получи удар с глава от грузинския нападател Леван Мчедлидзе след ъглов удар на границата на половината.

В последния участък „росонерите“ увеличиха нападателното си тегло и италианско-перуанският Джанлука Лападула намали разстоянията за 72; Още в контузия аржентинецът Лукас Окампос докосна равенството, но дясната му ръка се заби в напречната греда.