В събота, 19-та дата на Топ 14, той имаше изненада: Лион победи Тулон, който имаше за начало Фернандес Лобе и Факундо Иса. Състезания 92 -с Имхоф-бият Брив, Аген до Монпелие, По до Кастре -15 точки от Урдапилета- и Тулуза до Бордо. Днес Sunday Clermont и Oyonnax постигнаха важни победи.

клермон

CLERMONT 21-17 LA ROCHELLE (неделя)
Важна работа на Greig Laidlaw, за да даде победата на Клермон, който продължава с целта си да завърши средата на масата. Шотландецът беше автор на 11 точки с ритник към пръчките. Останалите 10 останали са плод на опити на Peceli Yato и Arthur Iturria.

OYONNAX 33-27 СТОЙНИ ФРАНЦИ (неделя)
С прицелите си, насочени към останалата част от турнира, местните жители продължават да правят много заслуги, за да не загубят категорията, въпреки че днес продължават на последната позиция. Страхотен ден за Бен Ботика, който допринесе с 18 точки. Посетителят, който имаше Серджо Парисе като титуляр и Рамиро Ерера, който влезе през второто полувреме, е все по-сложен и много близо до зоната на изпадащите.

БОРДО 19-25 TOULOUSE (събота)

Четвърта поредна победа за Тулуза, от която се възползва допълнителният човек, който имаше в края на мача за червените до Тиери Пайва, който влезе в минутата на допълнението и продължи само 16 минути на корта. Максим Медард, Пиула Фасалеле и Ян Дейвид вкараха печелившите опити, докато Зак Холмс добави две реализации и Томас Рамос две дузпи. С този резултат гостуващият отбор остана на третата позиция в класирането.

КАСТРИ 27-29 PAU (събота)
Триумфи, които се празнуват и струват двойно. Защо? За Пау това беше много важен мач за стремежите му за плейофи. Триумфът го оставя в групата на отборите по-горе и му позволява да продължи с мечтите си. Бившият отбор на КУБА Бенджамин Урдапилета (3 дузпи и 3 реализации) реализира опити чрез Арман Батле, Марк-Антоан Ралие и Томас Комбезу. За победителите имаше завоевания от Колин Слейд (плюс 3 реализации и дузпа), Ватисони Воту, Баптист Песенти и Жулиен Томас.

AGEN 31-29 MONTPELLIER (събота)
Екипът на Факундо Бош (влязъл на 7 'от СТ) има малко, но силни триумфи. Преди четири срещи той победи Кастре у дома и сега беше ред на лидера на турнира. Гостите помогнаха, като излязоха с един по-малко от съблекалнята, тъй като в 6 минути от играта Jarrad Hoeata видя червеното. Тамаз Мчедлидзе, Йохан Сади, Филипо Накоси и Джейк Макинтайър печелят опитите. Последният също удари правилните 4 реализации и добави дузпа.

RACING 92 17-13 BRIVE (събота)
Изглеждаше, че парижкият отбор - Хуан Имхоф, титулярът - прегазва съперника си и след 12 минути вече печели с 14: 0. Всичко беше заблуда, защото въпреки опитите на Брис Дулин и Марк Андреу плюс двете реализации на Дан Картър, Racing остана и добави дузпа само от Pat Lambie при 22´. С тази четвърт игра победата беше гарантирана. Деймиън Лагранж вкара единствения опит на Брив, а Томас Ларанджейра добави 8 точки от 2 дузпи и 1 реализация.

LYON 15-6 TOULON (събота)
Лион прекъсна поредица от победи от 3 мача, които накараха Тулон да чака в зоната на плейофите. Двубой за прозяване, където беше голямото отсъствие на следобеда. Майк Харис с 5 дузпи добави петнадесетте местни точки и Антъни Белоу удари 2 пратки на постовете за Тулон. Бившият Белграно Франциско Гомес Кодела влезе в помещението на 13 'от второто полувреме, а Хуан Фернандес Лобе и Факундо Иса бяха заглавия в гостите.