Отборът на Андре Броканело, в последния си домакински мач, победи Сарагоса в безкофеинов двубой, където целите на Ека, Фернандес, Ике и Франклин бяха разрешени

Джимби Картахена успя да се сбогува с енорията си, около 1300 зрители, с победа срещу Емоция Сарагоса (4-3) в безкофеинов мач, където и двата отбора завършиха процедура. Накрая тези на Андре Бронасело вложиха повече желание от съперника си на пистата, това беше аргументът, който направи последната разлика на таблото.

сбогом

Денят започна с приема на европейските шампиони на Джимби Ролдан, в който съставът и треньорският щаб на женския отбор бяха почетени в навечерието на коридора, изпълнен както от франджирохос, така и от сарагозци, които вече на 40 секунди те имаха първата си възможност в екшън, където защитата изчисти удара на първия гост на голлинията. Веднага след това Франклин завърши центриран в много добра позиция, за да открие резултата, а само мигове по-късно Ека също успя да го направи със силен удар след кражба от Хуанпи в средата на корта. С 1-0 след две минути игра отборът на Картахена накара Сарагоса да страда в защита, налагайки скорост и циркулирайки топката по цялата писта, така че гостите да не блокират топката. Домейнът беше пълен, но шансовете спряха да се добавят, докато играта узря. Местните жители като че ли намалиха интензивността и до такава степен, че при грешка в защита, където откраднаха портфолиото на Фернандес, Ричи Фелипе се възползва от него, за да получи равенството в осем минути.

С 1-1, Emotion Сарагоса практикува индивидуална защита в цялото поле, като получава награда, за да контролира още повече преходи на Джимби, което въпреки че той все още беше собственик на позицията, беше по-трудно за него да достигне обратната рамка. В 11 минути посетителят Виктор Техел накара Маркао да блести, който с разтягане към състава избегна втория гол. След тази възможност местните жители реагираха с група на асоциации на групи, завършвайки с дълги подавания към опората. Така те спечелиха контрол и преспаха атаката на посетителите. Но тази тактика не беше решението за дисбаланс на таблото.

Спусъкът трябваше да бъде бързина, както се случи в 16-ата минута, когато Раул Канто проби защитата на гостите със старт по лявото крило, завършил с асистенция към далечната греда, където Фернандес направи 2-1 при изстрел в удоволствие. Две минути по-късно собственият играч на Абанила пропусна хедс-ъп срещу вратаря Артуро в завидна възможност почти да прекъсне мача. С втория гол на Картахена Сарагоса беше размит, така че треньорът Санти Ереро използва своя таймаут в 18-ата, като ефектът беше, че отборът му притежаваше в последните минути, въпреки че шансът за гол беше за него. Ека, който удари удар, който мина много близо до дясната греда.

През второто полувреме Джимби поддържаше топката да циркулира, като по този начин разклащаше защитните умения, които се появиха в близост до Маркао на минусите. Във всеки случай на хората на Броканело все още липсваше яснота при завършването на пиесите. Играта се движеше на вълни и на 23 минути, възможност, пропусната от Jimbee повод някои идвания и събития, които не бяха завършени, но това поне увеличи напрежението на корта. Но точно когато играта имаше константа надолу, имаше две последователни игра, които прекъснаха сблъсъка в полза на играчите на Brocanelo. На 25 минути Франклин победи Артуро с удар вътре в зоната, а веднага след това самият бразилски играч асистира отдясно за Ике, за да избута топката в мрежата.

"Джимби" постави повече желание срещу Сарагоса, която ставаше все по-малко и по-малко и едва предложи намек за реакция в атака. На 29 минути ръцете свързваха първия си удар от второто полувреме между трите стика, но от този момент играта на Джимби рязко се срина, като по този начин даде по-голямо значение на Сарагоса, която започна да придобива притежание. В резултат на това се стигна до попадението на Джони в 31-ата, за минута по-късно, в злощастна игра, Хесус Изкуердо си вкара гол на вратата, като по този начин почти балансира резултата с 4-3.

Броканело реагира, като използва своя тайм-аут и активира своите играчи, които бяха отново на топката, но без да имат достатъчно вертикалност. Срещу Сарагоса той търсеше равенство без убеждение, въпреки факта, че на 37 започна да играе пет с Ретамар като вратар-играч. От този момент нататък Джимби се защитаваше в окопа си срещу Сарагоса, която не намери дълбочината с необходимото, за да балансира шока, завършил с победата на местните в предпоследния ден.