Аликанте бе победен от японеца Нишикори (6-3, 6-7 и 4-6) на четвъртфиналите Париж-Берси

ферер

Дейвид Ферер падна на четвъртфиналите на Париж-Берси срещу японците Кей нишикори, 6-3, 6-7 (5), 4-6, така че той се сбогува с шансовете си да се класира за Лондон Мастърс, което не липсва от 2010г.

Нишикори ще стане първият играч, роден в Азия, който ще играе турнира в края на сезона. обединява осемте най-добри за годината, докато канадският Милош раонически Той ще бъде първият тенисист от своята националност, който направи това, след като победи Роджър Федерер със 7-6 (5), 7-5.

Сега Нишикори ще се изправи срещу сръбския Новак Джокович, номер едно в света, който стигна до полуфиналите на Парис-Берси Мастърс 1000, от които защитава титлата, след като победи британеца Анди Мъри със 7-5, 6-2 за час и 40 минути.

Номер едно и номер 9 от класацията направи страхотен мач, в който най-високото качество на сръбския в крайна сметка наложи разликата.