• Тези от Карлос Вивер пропуснаха доход от 6 гола през първото полувреме и трябва да направят добро равенство във втория мач

The Испански женски отбор по хандбал трябва да изчака реванша да бъде изигран следващата сряда в Антекера да се опитат да запечатат билета си за Световното първенство, след равенство днес 24-24 с Украйна, в мач от първия мач, в който "воините" дойдоха да имат доход до седем гола (5-12) през първото полувреме.

играе

Предимство, което Карлос Вивер отговаряше за разпиляването през второто полувреме, през второто полувреме, в което испанските национали настояваха за угояване на статистиката на украинския вратар Джудит Балог.

Точно обратното на твърденията на новия национален треньор в предходните дни, който отново и отново припомняше необходимостта да се поддържа максимална концентрация през цялото време.

Но Испания го видя толкова лесно през първото полувреме, че затвори с a предимство от шест точки (10-16) за "воините" който напълно загуби нишката във втория сет.

Липса на концентрация, която не отне много време, за да повлияе на ефективността на испанския отбор, който въпреки генерирането на добри възможности за стартиране, настояваше отново и отново да се срива срещу все по-гигантския Балог.

Неуспехи и повече неуспехи, които осъдиха Карлос Вивер, който дебютира в официален мач с испанския отбор, да се побере в много тежка и неочаквана част от 7-1 през първите десет минути на второто полувреме, което позволи на украинците да изравнят (17-17) маркер.

Повече от тревожна ситуация, от която роденият в Бразилия вратар отговаряше за спасяването на Испания Дарли Зокби, който със своите спирки задържа завръщането от смел украински отбор.

Но беше достатъчно, че Zoqbi минимално намали ефективността си под пръчките, за да може испанският отбор да се озове срещу въжетата, виждайки се в недостатък от два гола (24-22) с оставащите по-малко от пет минути.

Обстоятелство, което принуди испанския техник да спешно поискайте таймаут, което сякаш окончателно изясни идеите на испанския отбор, което беше достатъчно, за да натисне минимално в защита, за да разкрие обидните недостатъци на отбора домакин.

A защитно подобрение това не само позволи на Испания да изравни (24-24) резултата, но дори има последен удар, за да вземе победата.

Стартирането на Александрина Кабрал обаче върви високо, оставяйки всичко да се реши за мач-реванш, в който Испания, ако не попадне обратно в липсата на внимание, което прояви днес през второто полувреме, не би трябвало да има проблеми с постигането на Мондиала билет срещу противник, въпреки финалното равенство (24-24), очевидно отстъпващ на испанския отбор.