Инициативата през първото полувреме отговаряше на галисийския отбор, който се справяше с топката с лекота

Валенсия | 01 · 02 · 20 | 22:08

равен

Споделете статията

A гол на Карлос Солер избра в полза на Валенсия равен мач, който Селта контролираше до почивката и в който местните бяха по-проницателни през второто полувреме.

Това беше след като Селта се оттегли от централния защитник, за да търси победа, когато Валенсия откри резултата в колективната игра, която най-накрая му даде победа в сблъсък, в който неговият съперник настоятелно търсеше изравнителния гол в последните минути.

Въпреки че първата опасна игра се случи в района на Селта и беше добре решена от Рубен Бланко, инициативата през първата част отговаряше на галисийския отбор, който обработваше топката в центъра на терена с лекота и подвижност.

Валенсия остана свита по заговора му, в очакване да намери варианти за противното, но защитата с три централи от неговия съперник му попречи да се приближи до съперническата цел.

Въпреки превъзходното притежание на топката, отборът на Оскар Гарсия Хуниент Не можах да намеря начин да създам опасност преди целта на Жауме Доменех. Повечето от техните атаки загинаха на ръба на зоната, когато топката беше възстановена от Валенсия, въпреки че местният отбор не успя да постави броячи, които генерират опасност.

Имаше само втори шанс през първото полувреме за Валенсианис при подаване от Гарай към дебютанта Флоренци, който стреля отдалеч и принуди Рубен Бланко да блесне отново.

Срещата достигна своя екватор с Нараняване на Garay и без да изпитва опасни ситуации пред съответните голове, освен при пристигане, което Селта пропусна. 0-0 отразяваше видяното дотогава.

Валенсия излезе много по-проницателен след почивката и обгради вратата на Селта, но първата опция за гол бе за неговия съперник в свободен удар, пуснат от Аспас, който Парехо спаси с глава на голлинията.

Играта беше по-динамична, с редуващи се пристигания преди двете цели тъй като отборът на Алберт Селадес беше по-обиден, което остави място за контраатака на гостуващия отбор, който имаше възможностите да отбележи, които не бяха имали до почивката.

Проблемът с местния екип беше в колко малко продължи балът, което даде на съперника му, много организиран в защита и особено чрез Яго Аспас, възможности да се доближи до целта на Валенсия с превъзходство.

Влизането на Систо в Селта двадесет минути от края промени защитната нагласа на отбора му, която показа намеренията си да се задоволи с равенството.

От този момент нататък Валенсия продължи да играе по-близо до целта на галисийския отбор и действие вляво завърши с изпусната топка срещу Солер, която откри резултата с дванадесет минути от времето.

След гола, Селта се опита да намери вратовръзката с нетърпение и се приближаваше по някакъв повод с известна опасност, преди Валенсия да подаде молба в защита, която загуби повече топки от обикновено, но запази предимството до края.

Информационен лист

1 - Валенсия: Жауме Доменех, Флоренци (Родриго, м. 53), Гарай (Диакаби, м. 42), Габриел Паулиста, Гая, Вас, Кокелин, Парехо, Карлос Солер, Феран Торес и Макси Гомес (Гамейро, м. 85).

0 - Селта де Виго: Рубен Бланко, Кевин Васкес, Айду, Мурийо, Араухо (Систо, м. 73), Олаза, Рафиня, Добре, Фран Белтран (Санти Мина, м. 82), Габриел Фернандес (Смолов, м. 78) и Яго Аспас.

Цел: 1-0, м.78: Карлос Солер

Рефер: Гонсалес Фуертес (астурийско училище). Той предупреди Габриел Паулиста, Вас, Флоренци, Макси Гомес, Коклен и Жауме Доменек за Валенсия и Кевин Васкес, Рафиня и Систо за Селта.

Инциденти: мач, изигран в полето на Местала пред 39 637 зрители.