Виляреал Б започна да страда, но Алфонсо Педраса постави победата на правилния път

Виляреал Б организира смъртоносна контраатака за разбиване на Херкулес при Рико Перес. Два гола на Педраса и още два на Франко Акоста дадоха на жълтите отбор победа, която оставя отбора на Аликанте много трогнат от поражението и тревожната им липса на гол. Не изглеждаше, че играта може да завърши 0-4 след видяното през първите 30 минути. Херкулес излезе в доминиращ план и след 10 минути бе генерирал три ясни голови шанса, които не бяха материализирани два пъти от Нието и Гато.

суперспорт

Виляреал Б започна да се бори срещу него, след като оцеля през първата четвърт от играта и при едно от първите си пристигания в местната зона вкара през Педраса. С 0-1 се стигна до останалите. През второто полувреме Херкулес потърси изравнителния гол, но нова контраатака от съперника им бе кулминирана с гол на Педраса. 0-2 беше прекалено много за отбор от Аликанте, който продължи без успех в атака.

0: Херкулес Иван Буйгуес, Рафита (Рохас, 39´), Пако Пенья, Атиенца, Алекс Муньос, Йерай, Нието, Миняно (Хуанма Еспиноса, 71´), Портило, Гато и Адри Куевас (Мариано, 72´).

4: Виляреал Б Айтор; Карлос Хулио, Маркос Мауро, Пабло Инигес, Адриан Марин; Иван Алехо, Родри, Антон Швец (Лео Суарес, 74´), Педраса (Пабло Лареа, 68´); Фран Сол и Карлос Мартинес (Франко Акоста, 66´).

ЦЕЛИ 0-1 Педраса, m. 31; 0-2 Педраса, m. 56; 0-3 Франко Акоста, м. 71; 0-4 Франко Акоста, м. 88.

СЪДИЯ Педро Суреда Куенка (Майорка). Той увеща местните Пако Пеня и Йерай; и посетителите Маркос Мауро и Антон Швец.