(EFE). - Чехия Кристина Плискова, първата носителка на турнира в Ташкент, се сбогува със състезанието във втория кръг, след като загуби от японката Куруми Нара в прави сетове 7-6 (5) и 6-1.

втория

Нара даде изненадата и ще се изправи срещу украинката Катерина Бондаренко на четвъртфиналите. Бондаренко също се е класирал, след като спечели седнал, седми. Японецът Нао Хибино е наложен с 6-4 и 7-5.

От своя страна рускинята Вера Зворарева победи удобно французойката Полин Парментье с краен резултат 6-2 и 6-0.

Рускинята се срещна на четвъртфиналите със сърбинката Александра Крунич, която участва в дуел на възходи и падения със словачката Яна Чепелова. Сърбията взе мача в три сета с 6-2, 1-6 и 6-3.

Друг от четвъртфиналните мачове ще бъде този между украинката Катерина Козлова с белоруската Арина Сабаленка.

Козлова се класира, след като победи рускинята Екатерина Александрова с 6-2, 6-3. Сабаленка направи същото срещу германката Татяна Мария, трета поставена в Ташкент, с 6-3 и 7-5.

Последното пресичане на четвъртинките ще бъдат звезди от швейцарката Стефани Вогеле и унгарката Тимеа Бабош, втори носител.

Voegele е имал трудности да елиминира чехкинята Marketa Vondrousova, но накрая го е направила в три сета с плътен резултат 7-6 (8), 4-6 и 7-5.

Междувременно Бабош премина кръга, като спечели чехкинята Дениса Алертова с двойно 6-3.